Андрій Антоненко
  • Дата народження
    2 жовтня 1971
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Андрій Антоненко
641

Андрій Антоненко

Антоненко Андрій Сергійович: рок-музикант, якого звинувачують у вбивстві Павла Шеремета

Андрій Антоненко - Фото 1

Антоненко Андрій Сергійович — атовець, спецназівець, музикант відомий своїми патріотичними піснями, а також тим, що йому висунули звинувачення у вбивстві Павла Шеремета.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Посилання
  7. Відео

Біографія

Андрій Сергійович Антоненко народився 2 жовтня 1971 року у Києві.

Освіта

За освітою Андрій — музикант. Навчався у музичній школі: клас цимбал. Крім цього, закінчив Культурно-освітнє училище і має диплом диригента самодіяльного хору. Викладав гру на гітарі.

Сім’я

Про особисте життя музиканта відомо небагато. Він три рази був одружений. Третя дружина, яку звуть Світлана, народила йому двох дітей: сина Віктора та  доньку Варіко (Варвару).

У 2021 році Андрій та Світлана пройшли обряд вінчання в Києві у храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова.

Кар'єра

Музична кар’єра

Ще за радянських часів Антоненко став засновником гурту під назвою "Лепрозорій", яка грала у стилі thrash metal. Крім того, Андрій у різний час був учасником гуртів DAZ Machine та ADEM.

З останньою він у 1991 році переміг на фестивалі у Москві, після чого отримав пропозицію записати диск за океаном. Але після серпневих подій 1991 року та проголошення Україною незалежності, Антоненко вирішив залишитися на Батьківщині.

Андрій Антоненко - Фото 2

У 2003 році Андрій став засновником групи Riffmaster. У цьому проєкті Антоненко став вокалістом, автором музики та текстів. Також він грав на гітарі. Назва групи скоро стала ще й псевдонімом музиканта. Крім Андрія учасниками групи стали Віктор Лук'янов (гітара) та Олексій Курбаков (бас).

Через чотири роки після заснування Ріффмастер випустив свій перший альбом ("Beautiful Day"). Другий музичний збірник ("Котлета по-київськи") побачив світ у 2015 році. За шістнадцять років існування гурт випустив вісім кліпів. В кінці 2013 року Антоненко приєднався до учасників Майдану.

У 2014 році Ріффмастер та Сашко Положинський (гурт "Тартак") записали спільну роботу під назвою "Земля" про бойові дії на Донбасі. З того ж часу музикант та його група почали виступати на передовій для бійців-атовців.

Андрій Антоненко - Фото 3

У 2017 році група випустила кліп на найвідомішу свою композицію - "Тихо прийшов, тихо пішов", яка стала неофіційним гімном українських спецназівців та всіх бійців АТО / ОСС. 

Андрій Антоненко — учасник АТО

У 2016 році Андрій Антоненко став добровольцем у «Першому добровольчому мобільному шпиталі ім. Миколи Пирогова». Він обіймав посаду водія-санітара і в його обов’язки входила евакуація поранених на передовій. Тоді Антоненка удостоїли відзнаки «За сприяння Збройним Силам України». 

Андрій Антоненко — учасник війни, він має відповідний нагрудний знак та посвідчення. У 2017 році Андрій вступив до лав українських спецназівців ( Сили спеціальних операцій ЗСУ) за контрактом. З червня 2019 року Антоненко служив вже у Командуванні ССО. 

Компромат

12 грудня 2019 року на сторінці у  Андрія Антоненко з'явився допис у facebook про те, що його звинувачують у вбивстві Павла Шеремета, а у його дворі проходить обшук. 

Незабаром стало відомо, що музикант заарештований за підозрою у підготовці вбивства відомого українського журналіста. 

Павло Шеремет загинув у результаті вибуху автомобіля 20 липня 2016 року. За версією слідства, вбивство було здійснене Андрієм Антоненком разом з військовими медиками Яною Дугар та Юлією Кузьменко. Крім того, були затримані добровольці Владислав та Інна Грищенко.

Андрій Антоненко - Фото 4

Слідство знайшло зв'язок між вбивством Шеремета та двома іншими резонансними справами: підривом ЛЕП на кордоні з Кримом у 2015 році та замахом на підприємця в Івано-Франківській області.

"Було встановлено, що підрив опори здійснив Андрій Антоненко. При цьому під час замаху на підприємця та вбивства Шеремета використовувалося аналогічний вибуховий пристрій".

Згідно з офіційним текстом повідомлення про підозру, Андрій Антоненко, "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної приналежності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості, здійснюючи свої дії, щоб привернути увагу громадськості до певних політичних переконань ... вирішив створити організовану групу, щоб у її складі скоїти вбивство журналіста та радіоведучого Шеремета".

Андрій Антоненко - Фото 5

У день затримання Антоненка відбувся брифінг Міністерства внутрішніх справ, на якому виступив серед інших, Президент України Володимир Зеленський. Очільник держави зробив акцент на замовнику. За словами гаранта, на питання про те, хто це, обов'язково знайдеться відповідь. У ході брифінгу президент також додав, що йому не хочеться, щоб ця справа стала "серіалом".

На судовому засіданні з обрання запобіжного заходу музикант відкинув звинувачення в тому, що він організував вбивство журналіста. Андрій заявив, що не має ніякого відношення до цієї справи. Також Антоненко повідомив, що у разі визнання ним провини, це буде означати, що проти нього застосували "силовий тиск чи тортури".

З приводу своїх ультраправих переконань музикант сказав, що у нього їх не може бути, адже "я народився у єврейському районі, я наполовину єврей, у мене дід польський єврей".

14 грудня Печерський суд призначив Антоненкові утримання під вартою на два місяці без можливості внесення застави. 17 грудня слідчий намагався почати допит Антоненка, але він відмовився давати свідчення, назвавши слідство у справі упередженим.

Андрій Антоненко - Фото 6

Низка активістів, волонтерів та добровольців закликали всіх підтримувати Антоненка, Дугар і Кузьменко. Заяву МВС вони сприйняли як цілеспрямовану дискредитацію добровольців та волонтерів. 17 грудня 2019 року у Харкові біля обласного управління Нацполіції пройшов концерт на підтримку Антоненка під назвою "Справа шита білими нитками".

20 грудня вже сам Антоненко подав до суду на деякі засоби масової інформації, а також чиновників: керівників МВС, поліції, Генпрокуратури та навіть Президента України, вимагаючи захисту честі й гідності. Андрій звинуватив їх у тому, що на брифінгу щодо його затримання ті виявили зневагу до презумпції невинності, звинувативши Антоненка у співучасті у вбивстві Шеремета без рішення суду.

Андрій Антоненко - Фото 7

Після того, як Антоненко був залишений на два місяці під арештом, його захист звернувся до Апеляційного суду. Адвокат Святослав Жерновніков просив змінити запобіжний захід на нічний домашній арешт, посилаючись на недостатність доказів його причетності до вбивства Шеремета та на те, що він має двох неповнолітніх дітей. Однак 23 грудня Апеляційний суд залишив рішення Печерського суду без змін.

Як просувалася справа в 2020 році

Розгляд справи продовжувався весь 2020 рік. Із травня того року Антоненко перестав проходити у справі як організатор, а на всіх підозрюваних завели окремі справи. Регулярно суд продовжував арешт Антоненка та відмовляв у зміні запобіжного заходу. 

Андрій Антоненко — 2021 рік

24 квітня 2021 року минуло рівно 500 днів, як Андрій Антоненко знаходиться під вартою за ґратами. Наприкінці квітня Антоненка відпустили з-під варти додому. Однак він має цілодобово знаходитися під домашнім арештом, а також носити електронний браслет. 

Посилання

Сторінка Андрія Антоненка в мережі Facebook

Відео

Згадки про персону