Зінченко витратив для реалізації вбивства Фаріон біля ₴20 тисяч - глава Нацполіції
Зінченко витратив для реалізації вбивства Фаріон біля ₴20 тисяч - глава Нацполіції

Зінченко витратив для реалізації вбивства Фаріон біля ₴20 тисяч - глава Нацполіції

В'ячеслав Зінченко, який наразі є обвинуваченим у справі про вбивство мовознавиці, громадської діячки Ірини Фаріон, витратив для реалізації цього злочину майже 20 тисяч гривень.

Про це в інтерв’ю «Українським новинам» повідомив начальник Нацполіції України Іван Вигівський, відповідаючи на питання, звідки обвинувачений брав на це гроші, передає Укрінформ.

«У нього був криптогаманець. Це не такі великі гроші, але ми рахували, що для реалізації вбивства він витратив близько 20 тисяч гривень», - сказав він.

Вигівський поінформував, що чоловік взагалі нічого, ніяких цінностей у потерпілої не забрав.

«Ні, взагалі нічого. Можу сказати, що він добре підготувався, був обізнаний, читав багато літератури, розумів методи конспірації», - заявив глава НПУ.

Він зазначив, що Зінченко читав книжки ФСБ, літературу, як не залишати сліди злочину, читав методички про те, як працюють правоохоронці по розкриттю та як обійти переслідування. 

«Але час не стоїть на місці, з'являються нові технології і ми рухаємося в ногу з часом, нові підходи. У нас дуже гарно спрацювали оперативники, слідчі та кримінальні аналітики. Ми покроково спрацювали. Оперативні служби і кримінальний аналіз дали цей результат. Вирахували його манеру ходи, з’ясували маршрути переміщення та місця тимчасового проживання. Технології дозволили все відслідкувати», - сказав Вигівський.

За його даними, фігурант, швидше за все, сам готувався до скоєння цього злочину. При цьому Нацполіція не виключає, що до цього можуть бути причетні росіяни.

Очільник НПУ нагадав, що чоловік із 2022 року приєднався до певної групи у Телеграмі, яка пропагує культ насильства і жорстокості, і що він у 2024 році став учасником іншої групи у Телеграмі, яка пов'язана з расистською та нацистською організацією. 

«Під впливом тієї інформації, яка публікувалася в тих групах, в нього з'явилося переконання про національну дискримінацію громадян України, які розмовляють російською мовою. В зв'язку з тим, що Фаріон була мовознавицею і постійно виступала проти російської мови, це і стало для нього мотивом вбивства. Є певна інформація, що до цього причетні спецслужби РФ, тому що мали місце певні переписки обвинуваченого, але мотив такий», - заявив Вигівський.

За його словами, саме тому дії Зінченка були остаточно кваліфіковані за п. 8, 14 ч. 2 ст. 115 ККУ (умисне вбивство особи у зв’язку з виконанням нею громадського обов’язку з мотивів національної нетерпимості), та ч. 1 ст. 263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Вигівський поінформував, що зброю так і не знайшли.

«Але ми повністю відслідкували, де він купував зброю. Якщо брати доказову базу, для прокурорів і на моє переконання – там достатньо доказів його вини. Вони зафіксовані і закріплені. Після ознайомлення з матеріалами справи у адвокатів і самого обвинуваченого настрій трохи змінився. Але останнє слово за судом», - зазначив очільник НПУ.

Як повідомлялося, 19 липня 2024 року у Львові невідомий вистрілив в Ірину Фаріон. Невдовзі вона померла у лікарні.

25 липня ймовірного підозрюваного в убивстві Ірини Фаріон затримали у Дніпрі. Галицький районний суд Львова 26 липня обрав запобіжний захід 18-річному жителю Дніпра В'ячеславу Зінченку у вигляді 2 місяців під вартою без права внесення застави.

Донька загиблої та сторона захисту потерпілих вимагали перекваліфікації обвинувачення - заміни частини першої статті про умисне вбивство на другу, яка передбачає можливість довічного ув'язнення.

26 грудня в Офісі генпрокурора України повідомили, що цю справу було направлено до суду, і що фігуранту у справі про вбивство Фаріон було змінено кваліфікацію злочину на умисне вбивство, пов'язане з виконанням громадського обов'язку, з мотивів національної нетерпимості, та незаконне поводження зі зброєю.

Теги за темою
поліція Вбивство
Джерело матеріала
loader