Скандал з НАБУ і САП. Новий віце-прем'єр з євроінтеграції заспокоює західних партнерів
Ухвалення Верховною Радою законопроєкту №12414 викликало хвилю протестів в Україні через питання незалежності НАБУ та САП. Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тарас Качка зауважив, що Україна відповідально ставиться до зміцнення верховенства права і забезпечення ефективної антикорупційної політики, а також до виконання міжнародних зобовʼязань, пише «Главком».
«Щодо ситуації з НАБУ і САП. Україна відповідально ставиться до зміцнення верховенства права і відноситься з усією серйозністю до забезпечення ефективної антикорупційної політики, а також до виконання міжнародних зобовʼязань. Щодо цього не може бути жодних компромісів», – заявив Тарас Качка.
Віцепрем'єр зазначив, що аргументи «за» та «проти» рішень, ухвалених у парламенті, є чітко артикульованими. Він висловив готовність працювати з усіма зацікавленими сторонами – партнерами, громадянським суспільством, експертами – для забезпечення необхідних для верховенства права умов.
Тарас Качка підкреслив, що успіх у боротьбі з корупцією полягає не лише в процесуальних та інституційних нормах чи кількості медійних згадок, а передусім у результатах: вироках, що набирають законної сили, та їхньому впливі на запобігання корупції.
«Досягнення цілей реформ у сфері верховенства права і антикорупції неможливе без довіри всередині системи антикорупційних органів. Роль Генерального прокурора є особливо важливою у цьому. Єдність і спільна робота усіх антикорупційних органів є запорукою успіху», – зазначає Тарас Качка.
Також Качка ще раз наголосив, що всі зобов’язання в межах переговорів про вступ до ЄС, зокрема визначені в Дорожніх картах трансформацій, є чинними і будуть виконані повною мірою. За його словами вже відбулася онлайн-зустріч з Єврокомісаркою з питань розширення ЄС Мартою Кос, а також він планує координацію з послами країн G7 та інших держав-членів ЄС.
Як відомо, президент України Володимир Зеленський провів розмови з керівником НАБУ Семеном Кривоносом, прокурором САП Олександром Клименком, генеральним прокурором Русланом Кравченком, головою Служби безпеки України Василем Малюком. Про це президент повідомив у вечірньому зверненні, передає Главком.
«Різні виклики. Ми все це обговорили», – зазначив президент.
За словами Зеленського, антикорупційна інфраструктура працюватиме, тільки без російських впливів.
До слова, перед цим на акції протесту проти підписання закону вийшли люди в низці міст. Зокрема, у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Луцьку, Полтаві та Тернополі.
Громадяни прийшли з плакатами та вимагали, аби закон, який обмежує повноваження НАБУ та САП, було відхилено.
Раніше Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №12414, який передбачає обмеження повноважень Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). За відповідне рішення проголосували 263 народних депутати.

