З 2025 року в Україні стартує цифровізація військово-лікарських комісій. У рамках цієї реформи, результати медоглядів про придатність до військової служби автоматично передаватимуться до Реєстру військовозобов’язаних «Оберіг».
18 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12066, який дозволяє медичним закладам передавати дані про результати медоглядів до Міністерства оборони через електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Це нововведення стало можливим завдяки винятку з чинної заборони на передачу медичних даних пацієнтів, передбаченого в статті 24-2 Основ законодавства про охорону здоров’я.
Як працюватиме система?
- Після проходження щорічного медичного скринінгу в будь-якому цивільному медзакладі результати обстеження будуть фіксуватися цифровим підписом лікаря.
- У випадку відсутності серйозних хвороб чи скарг, до ЕСОЗ автоматично вноситиметься рекомендація про придатність до військової служби.
- Ці дані з ЕСОЗ потраплятимуть до Реєстру військовозобов’язаних, а далі — до військово-лікарських комісій.
Також автоматично передаватимуться базові антропометричні дані, як-от зріст, вага та обхват грудної клітки.
За словами заступниці міністра оборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко, реформа усуває необхідність особистих візитів до кількох державних установ. Тепер людині достатньо пройти медогляд у звичайній лікарні, після чого вся інформація передається автоматично.
До березня 2025 року мають запровадити електронне направлення на ВЛК через платформу «Резерв+».
До 1 червня 2025 року планують запуск можливості проходження медогляду у будь-якому медичному закладі, а не лише у спеціалізованих ВЛК.
Раніше ми розповідали, що підстави є, але у відстрочці відмовили: адвокат оцінив дії ТЦК та підказав, куди скаржитися
Також, повістки у "Вайбері": які наслідки за ігнорування вимог ТЦК