У Перу народилося немовля, зачате за допомогою стовбурових клітин
У Перу народилося немовля, зачате за допомогою стовбурових клітин

У Перу народилося немовля, зачате за допомогою стовбурових клітин

У світі з’явилася перша дитина, зачата за допомогою інноваційної технології. Цей підхід значно спрощує процес і робить лікування безпліддя доступнішим і безпечнішим.

У Перу вперше народилася дитина, зачата за допомогою інноваційної технології Fertilo, яка використовує стовбурові клітини для дозрівання яйцеклітин у лабораторних умовах. Про це New Atlas.

Розроблена компанією Gameto технологія Fertilo стала альтернативою традиційному екстракорпоральному заплідненню (ЕКЗ). Її особливістю є зменшення кількості гормональних ін’єкцій на 80% і скорочення тривалості лікування до трьох днів.

“Здатність яйцеклітини дозрівати поза організмом при мінімальному гормональному втручанні значно знижує такі ризики, як синдром гіперстимуляції яєчників, і пом’якшує побічні ефекти, спричинені високими дозами гормонів”, – зазначив доктор Луїс Гузман, який проводив процедуру.

Технологія Fertilo використовує опорні клітини яєчників (OSC), отримані з плюрипотентних стовбурових клітин, для імітації природного дозрівання яйцеклітин у лабораторії. Це відкриття не лише знижує фізичне й емоційне навантаження, а й робить лікування доступнішим.

Перший успішний випадок у Перу став важливим кроком у розвитку репродуктивної медицини. У Gameto вже отримали дозвіл на проведення процедури Fertilo у низці країн, включно з Австралією, Японією та Аргентиною, і планують розширення на інші ринки.

Раніше Кабінет міністрів України розширив перелік послуг із лікування безпліддя, що дає можливість більшій кількості людей скористатися сучасними репродуктивними технологіями.

Раніше повідомлялося, що у Великобританії хірурги провели першу трансплантацію матки жінці.



Джерело матеріала