Military Watch Magazine, посилаючись нібито на дані Головного управління розвідки, заявив, що росіяни можуть виготовляти 300 ракет «Орєшнік» щороку, тобто по 25 одиниць в місяць. Натомість керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко наголосив, що це неможливо.
За словами Коваленка, унаслідок санкцій у Росії суттєво сповільнився цикл виробництва високотехнологічного озброєння.
«Вони виробляють Х-101 чи «Калібр» і накопичують їх завдяки інтенсивному використанню «Шахедів». Втім, виробництво більш технологічних ракет, таких як «Кинджал», йде на одиниці. А «Орєшнік» – це ще більш технологічний цикл, тому інформація про штампування цієї міжконтинентальної балістичної ракети є свідомим фейком», – каже він.
Також Коваленко розкритикував роботу Military Watch Magazine, наголосивши, що це видання є своєрідною прокладкою для легітимізації вигідної для РФ інформації й подальшого її розповсюдження. За його словами, мета сьогоднішнього вкиду – посіяти страх на Заході.
Інформаційне агентство Associated Press поспілкувалося з працівниками Служби безпеки України та побачило уламки ракети «Орєшнік», яким Росія вдарила по Україні 21 листопада. Фрагменти, які побачили журналісти, розміщені в невідомому місці в Україні. Їх ще детально не вивчали, тому СБУ призначила низку експертиз.
Натомість про те, що ракета «Орєшнік», якою Росія вдарила по Дніпру, є абсолютно новою розробкою, а не модернізацією чогось старого заявив російський диктатор Володимир Путін. Путін каже, що «центри ухвалення рішень» у Києві можуть стати наступними цілями для ракети «Орєшнік».
За словами Путіна, ракета нібито може уразити навіть найзахищеніші об'єкти, а якщо декілька одиниць «Орєшніка» застосувати в одному ударі, то їхня потужність начебто дорівнюватиме застосуванню ядерної зброї.
До слова, агентство Reuters повідомило, що боєголовки нової російської балістичної ракети середньої дальності «Орєшнік», яка вдарила по підприємству «Південмаш» у місті Дніпро, нібито не містили вибухової речовини.