Мета вкиду – поширення страху в західних суспільствах, – наголосив голова Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко.
Поширена у ЗМІ інформація щодо можливості Росії щомісяця виробляти до 25 ракет “Орешник” – не відповідає дійсності. Вкид був націлений на країни Заходу. Про це голова Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко.
Видання Military Watch Magazine писало, що Росія нібито може виробляти до 300 ракет Орешник на рік. Зазначається, що ракета здатна розміщувати як ядерні, так і звичайні боєголовки, а також вражати до шести цілей, що робить її “високо оціненим засобом боротьби з силами Західного блоку по всій Європі, а також глибоко в Тихому океані й в Арктиці”.
У публікації йшлося, що, можливо, посилення виробництва Орешника призведе до скорочення виробництва балістичних ракет міжконтинентальної дальності, зокрема РС-24 Ярс.
За словами Коваленка, інформація щодо здатності Росії виробляти 25 “Орешников” щомісяця – не відповідає дійсності.
“Видання, через яке поширена дана дезінформація на англомовний простір, є своєрідною прокладкою для легітимізації вигідної для Росії інформації й подальшого її розповсюдження”, – зазначив він.
Голова ЦПД додав, що через санкційний тиск цикл виробництва високотехнологічних ракет у Росії суттєво сповільнився. Водночас завдяки інтенсивному використанню дронів ворогу вдається накопичувати Х-101 й Калібри.
“Втім, виробництво більш технологічних ракет, таких як Кинджал, йде на одиниці. А Орешник – це ще більш технологічний цикл, тому інформація про штампування цієї МБР є свідомим фейком. Мета вкиду – поширення страху в західних суспільствах”, – наголосив Коваленко.
Нагадаємо, за даними аналітиків, постійне хизування Кремля ракетою Орєшнік навряд чи свідчить про розробку особливо нових засобів для глибокого удару.