Зроби та дізнайся, скільки тобі залишилось жити: чи можна довіряти фітнес-тестам на довголіття
Зроби та дізнайся, скільки тобі залишилось жити: чи можна довіряти фітнес-тестам на довголіття

Зроби та дізнайся, скільки тобі залишилось жити: чи можна довіряти фітнес-тестам на довголіття

Фітнес-тест для оцінки ймовірності смерті у літніх людей

У вправі "сядь — встань" потрібно сісти на підлогу, скрестивши ноги, не використовуючи руки й не спираючись на коліна чи боки ніг. Потім необхідно підвестися, також уникаючи допомоги цих частин тіла, повідомляє 24 Канал з посиланням на The Washington Post.

Бали нараховуються так: 10 балів – за успішне виконання, а за кожну спробу використати будь-яку частину тіла віднімається по одному балу.

Цей тест розробила команда науковців під керівництвом Клаудіо Жиля Араужо, бразильського лікаря та дослідника у сфері спортивної медицини. Результати дослідження були опубліковані в Європейському журналі серцево-судинної профілактики у 2012 році. Спочатку тест задумувався для оцінки ризиків смертності серед людей середнього та літнього віку.

У ході дослідження було протестовано 2000 людей віком від 51 до 80 років. Учасників спостерігали понад шість років, протягом яких померли 159 людей, але лише двоє з них набрали 10 балів, тоді як інші показали значно гірші результати. Дослідження показало, що низькі результати в тесті корелювали з підвищеним ризиком смерті — у 5 – 6 разів більше, ніж у тих, хто набрав від 8 до 10 балів.

Нездатність підвестися без рук – не вирок

Тест "сядь – встань" можна використовувати для перевірки сили м'язів ніг, корпусу та балансу. Літні люди з хорошою м'язовою силою і гнучкістю рідше піддаються падінням, що є однією з основних причин смертності серед людей старше 65 років.

Проте фізична сила не є визначальним фактором для передбачення часу та причини смерті. Дослідження не змогло встановити причини смерті 159 учасників з низькими показниками, оскільки вони могли померти з різних причин, не пов'язаних із фізичним станом.

Важливо зазначити, що найнижчі бали були у людей віком 76 – 80 років, коли рухливість та координація, як правило, зменшуються.

Користь фізичної активності

Отже, висновок такий: заняття фізкультурою, зміцнення м'язів і розвиток балансу дійсно корисні для здоров'я. Всесвітня організація охорони здоров'я вважає відсутність фізичної активності значним фактором ризику для розвитку серйозних захворювань і підвищення ймовірності смерті від різних хвороб, включаючи рак, діабет і серцево-судинні захворювання. Регулярні фізичні навантаження, навпаки, сприяють зниженню зазначених ризиків.

Однак не варто оцінювати здоров'я лише за одним фітнес-тестом, хоча його можна використовувати для розваги.

Джерело матеріала
loader
loader