Головними причинами інцидентів з мінами 120 мм названо зниження температури та підвищення вологості.
Міжвідомча комісія з розслідування нештатного спрацювання 120-міліметрових мін з’ясувала, що головними причинами інцидентів було зниження температури і підвищена вологість. Про це член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський у коментарі Суспільному у вівторок, 26 листопада.
Нардеп підтвердив, що було виявлено низку нештатних спрацювань мін, які постачалися певними виробниками для сектору безпеки і оборони.
“Комісія з’ясувала причини. До комітету з питань нацбезпеки і розвитку надіслано відповідний звіт цієї комісії. Я не можу розголошувати деталі, але загалом з’ясовано, що головними причинами є зниження температури і підвищена вологість. В умовах сухої погоди ці міни не давали жодних збоїв”, – сказав Веніславський.
За його словами, всі міни з партії були відкликані на завод, і виробник зобов’язався найближчим часом поставити нові міни замість вилучених, і вони “пройдуть ретельне додаткове обстеження”.
“Я не буду називати кількість мін. Це всі міни тієї партії, яка мала місце нештатного спрацювання. Кількість – це закрита інформація. Підприємство уже виконує зобов’язання щодо заміни цих мін”, – зазначив нардеп.
Веніславський додав, що визначати, чи це правопорушення – робота правоохоронних органів. Водночас він наголосив, що нема жодних системних проблем з боєприпасами.
“Є низка чинників і з умовами виготовлення і зберігання. Всі ці причини є у звіті комісії. Жодних системних проблем з цією ситуацією немає, але на майбутнє буде приділено більше уваги для перевірки якості мін, умов виготовлення, зберігання та застосування”, – сказав нардеп.
За словами Веніславського, факти з позаштатним спрацюванням мін розпочалися в листопаді.
Нагадаємо, раніше Міністерство оборони заявило, що активно розслідує причини постачання неякісних 120-міліметрових мін на фронт.
Як повідомлялося, військові отримали неякісну партію мін калібру 120 мм, які були вироблені на підприємстві Укроборонпрому. У партії боєприпасів – на 10 пострілів лише один розрив.