Освіта як основа національної стійкості: в Україні стартує партнерська ініціатива MSAgency Club
Освіта як основа національної стійкості: в Україні стартує партнерська ініціатива MSAgency Club

Освіта як основа національної стійкості: в Україні стартує партнерська ініціатива MSAgency Club

Платформа відповідального партнерства об’єднує державу, суспільство, громади і бізнес для переосмислення ролі освіти в безпеці та майбутньому України.

Могилянська стратегічна агенція (MSA) оголошує про запуск MSAgency Club —  платформи для діалогу, що об'єднує управлінців, полісімейкерів, міжнародних партнерів, представників бізнесу, освітян, науковців. Партнером ініціативи виступає компанія KERNEL, один із лідерів українського агросектору, що системно інвестує у розвиток людського капіталу як основу національної безпеки. Також ініціативу підтримують Державна служба якості освіти України та Український центр оцінювання якості освіти. 

Мета ініціативи 

MSAgency Club прагне подолати розрізненість у підходах до освітньої політики та сформувати спільне, якісно інше бачення освіти як ключової інфраструктури національної стійкості, безпеки та відновлення України. 

У часи повномасштабної війни освіта виконує функцію не лише передачі знань, а й формування ідентичності, розвитку критичного мислення, згуртованості та людського капіталу. Коли ворог атакує фізично — нас захищає армія, а коли атакує сенсами — нас захищає освіта. 

Попри стратегічну важливість освіти, між ключовими гравцями освітнього поля — державою, полісімейкерами, громадами, бізнесом — часто бракує координації та довіри.  

У фокусі клубу — напрацювання ідей та підходів, які можуть лягти в основу рішень на локальному та національному рівнях. Учасники клубів досліджуватимуть контексти, обмінюватимуться досвідом, застосовуватимуть стратегічні підходи до проєктування змін у політиках і практиках.  

Назва ініціативи — MSAgency Club — поєднує дві ідеї: інституційну спроможність впроваджувати зміни (агенція) та суб’єктність кожного учасника та учасниці (agency), який бере відповідальність за майбутнє освіти в Україні.   

Це високоінституційна платформа для стратегічного переосмислення освітньої політики України. Створена на базі досвіду MSA, ініціатива покликана подолати фрагментарність існуючих підходів до розвитку освіти.  

Формат і активності 

З липня по грудень 2025 року в Києві, Тернополі та Черкасах відбудеться серія стратегічних сесій.  

Серед ключових тем: освіта в дитиноцентричній громаді, мапа стратегій в освіті, переосмислення системи оцінювання, єдине смислове поле в освіті, молодь як основа людського капіталу.  

У межах проєкту буде відкрито прийом заявок на підтримку локальних ініціатив, спрямованих на розвиток соціальної згуртованості, включення молоді у життя громади, країни, популяризацію навчання впродовж життя та реалізацію ідей соціальної безбарʼєрності. 

Відібрані ініціативи отримають менторську, фасилітаційну та ресурсну підтримку від експертів та партнерів клубу. 

Перша та друга зустрічі пройдуть у Києві вже протягом 31 липня та 1 серпня 2025 року на тему «Освіта в дитиноцентричній громаді», яку відкриє Олександр Саврук, партнер MSA, директор та декан kmbs.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Освіта наука
Джерело матеріала
loader
loader