/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F130%2Fa315c9ad6fa5e95a84689c8e8aec76a7.jpg)
Євросоюз шукає обхідні шляхи для фінансування військової допомоги Україні – Bloomberg
Європейський Союз не може використовувати свій бюджет для закупівлі американської зброї для України через обмеження в рамках внутрішніх договорів блоку.
Про це заявив єврокомісар з оборони Андрюс Кубілюс, повідомляє Bloomberg.
За його словами, базові договори Євросоюзу не дозволяють безпосередньо спрямовувати гроші з бюджету ЄС на закупівлю американської зброї для України. Тому країнам блоку доведеться використати на це гроші зі своїх національних бюджетів, у тому числі отримані від Євросоюзу.
"Єврокомісія може підштовхнути країни ЄС використати кошти із загальноєвропейської позики в розмірі 150 млрд євро на загальні військові закупівлі, потенційно вивільняючи таким чином власні гроші на оплату військових поставок Україні", - зазначив Кубілюс.
Єврокомісар також пояснив, що виділені на військові потреби кошти з бюджету ЄС на період до 2034 року будуть "щонайменше в 40 разів меншими за національні військові витрати держав Євросоюзу". Більшість зростання військових витрат країн ЄС має також здійснюватися за рахунок нових військових позик.

