Улюблені прикраси не завжди можуть красиво сяяти, тому в такому випадку варто покращити їхній зовнішній вигляд, пише 24 Канал. Щоб зберегти їхню витонченість, золото час від часу потрібно мити. Зробити це можна в домашніх умовах швидко та ефективно.
Очистити прикраси та надати їм гарного вигляду можна завдяки кільком засобам, які знайдуться в кожної господині.
Мильний розчин
Це найлегший та найбезпечніший спосіб чищення прикрас. Мильною водою можна навіть чистити ювелірку з камінчиками. У склянці води розведіть 1 чайну ложку рідкого мила й змішайте з миючим засобом для посуду. Залишіть в рідині прикрасу на 2 години, а потім легко протріть м’якою щіткою. Після цього промийте водою й просушіть.
Нашатирний спирт
Завдяки очищенню нашатирним спиртом, можна позбутися потемніння, плям на кільцях, сережках чи ланцюжках. У невелику ємність з теплою водою треба налити 0,5 чайної ложки нашатирного спирту та чайну ложку шампуню. Прикраси потрібно опустити в розчин, перемішати й залишити доти, поки бруд не відшарується. Далі золото промийте в проточній воді та витріть насухо.
Сіль
У 0,5 склянки води додайте 3 столові ложки солі. Занурте туди золото й залишіть на всю ніч, а тоді промийте й витріть. Перед тим, як опустити золото всередину, сіль добре розмішайте, щоб вона розчинилася.
Прості лайфхаки для очищення золота / Фото Pinterest
Харчова сода
У склянці води потрібно розмішати столову ложку соди, прикрасу помістити всередину, нагріти, прокип’ятити кілька хвилин й промити під краном. Залишки забруднення можна прибрати зубною щіткою.
Столовий оцет
Цей варіант є простим у використанні, але підходить для прикрас з жовтого золота без коштовного каміння. Потрібно змішати 9% оцет з водою у пропорції 1:1 й помістити всередину прикраси на 30 хвилин, а після цього ретельно промити водою й просушити.
При чищенні виробом не використовуйте ватяні тампони, оскільки дрібний ворс може застрягнути в деталях. Після миття золота, його потрібно витерти насухо, оскільки він може потьмяніти. Особливо обережно треба чистити золото із дорогоцінним камінням, яке боїться кислотних та лужних розчинів.