Медичний чекап: що треба перевірити, якщо вам більш як 30 років
Медичний чекап: що треба перевірити, якщо вам більш як 30 років

Медичний чекап: що треба перевірити, якщо вам більш як 30 років

Ідея чекапу полягає в тому, щоб розробити персоналізований план обстеження, орієнтуючись на вік, медичну історію, стиль життя та інші фактори. Однак на практиці багато приватних клінік часто пропонують стандартні пакети, які схожі на диспансеризацію, але за окрему плату, пише 24 Канал з посиланням на National Library of Medicine.

Ці чекапи не враховують індивідуальні особливості – максимум, вони базуються на статі та віці.

Як правильно пройти чекап

Розпочинати чекап потрібно з консультації у терапевта. Не варто приймати стандартний пакет аналізів у клініці. Принцип "більше – краще" тут не працює. Наприклад, немає сенсу перевіряти гормони щитоподібної залози без конкретних показань або здавати аналізи на онкомаркери, якщо немає підозр на рак конкретного органа.

Кількість аналізів має бути обґрунтованою. Лікар має зібрати повну інформацію про стан здоров'я пацієнта: наявність хронічних захворювань, алергій, перенесені операції, які препарати він приймає, особливості харчування, професійну діяльність і шкідливі звички, а також схильність до захворювань у родині.

На основі зібраних даних лікар складе індивідуальну програму обстежень. Якщо пацієнт самостійно призначає собі аналізи, це може призвести до непотрібних витрат.

Однак, існують "базові показники", які необхідно перевіряти всім, навіть якщо ви молоді й почуваєтеся добре.

Що і як часто перевіряти чоловікам і жінкам після 30 років

У 30 років рекомендується записатися на консультації до терапевта, стоматолога, офтальмолога, уролога та гінеколога для перевірки наступних показників:

  1. Зріст, вага та індекс маси тіла.
  2. Артеріальний тиск – не рідше одного разу на два роки. Якщо верхній показник в діапазоні від 120 до 139 мм рт. ст. або нижній – від 80 до 89 мм рт. ст., то обстеження потрібно проводити щорічно.
  3. Рівень холестерину – кожні 4 – 6 років.
  4. Рівень цукру в крові, якщо тиск перевищує 130/80 мм рт. ст.
  5. Стан зубів – один або два рази на рік для огляду та професійної чистки.
  6. Зір – якщо є проблеми, то кожні два роки або частіше за рекомендацією лікаря.
  7. Статус щеплень – вакцинація проти грипу має проводитися щорічно, інші щеплення – за індивідуальним графіком.
  8. Наявність статевих інфекцій – залежить від статевої активності.

Крім того, молодим жінкам рекомендують проходити скринінг на рак шийки матки. Існує два методи: мазок Папаніколау кожні три роки або тест на вірус папіломи людини (ВПЛ) кожні п’ять років.

Теги за темою
Профілактика захворювань
Джерело матеріала
loader