Кіровоградщина лідирує за обсягами зібраного соняшнику
Кіровоградщина лідирує за обсягами зібраного соняшнику

Кіровоградщина лідирує за обсягами зібраного соняшнику

У Кіровоградській області завершують збирати соняшник. Його врожайність найменша, а ціна — найбільша за останні три роки. За обсягами зібраного, а це 1 мільйон 245 тисяч тонн, Кіровоградщина — перша в Україні. Про це Суспільному розповіла керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова, пише agronews.ua.

“Ми лідируємо і за валом соняшника, і за площами його посіву. Відповідно й більшість переробних підприємств, розташовані на території нашого регіону, орієнтовані на перероблення соняшника”.

За даними керівниці департаменту, соняшник зібрали з 96% посівних площ. Врожайність на 20% менша, ніж торік, і становить20 центнерів з гектара.

“У полі залишилась невелика кількість соняшнику. Це пов’язано з погодними умовами: були дощі, тому зараз, після того, як погода стабілізується, його дозберуть. Що стосується валу — у цьому році спека вплинула зокрема й на соняшник”.

За інформацією керівниці департаменту агропромислового розвитку, втрати врожаю соняшника через посуху компенсували рекордні для області, за 33 роки незалежності України, посівні площі – 642 тисячі гектарів. Це на дев’ять тисяч більше, ніж торік.

Фермер із села Дмитрівка Кіровоградської області Олег Капітула зібраний соняшник зберігає у сховищі. За його словами, він хвилювався, що через посуху врожаю не буде. Натомість отримав 120 тонн з врожайністю 27 центнерів з гектара.

“Це одна культура, яка в посушливих умовах, без води, показала себе чудово. У соняшника дуже потужна коренева система, стрижневий корінь глибокий і він витягнув тогорічні запаси вологи з ґрунту”.

Зі слів фермера, нині за тонну соняшника трейдери пропонують 24 тисячі гривень. Це найбільша ціна за останні три роки й у 1,5 раза більше, ніж торік.

“Це дуже гарна ціна, але я не продаю, чекаю кращої ціни – як фермер із золотою рибкою. Внутрішнє споживання — як було, так і є. Налагодилась у кращу сторону ситуація з експортом олії”.

Власник олійні Станіслав Сергєєв сказав, що кожного дня переробляє понад 100 кілограмів насіння соняшника, отримуючи з нього 110 літрів олії. Олійність, з його слів, становить 50-55%, що у 3-4 рази вища, ніж торік.



Перегляди: 0
Джерело матеріала
loader
loader