Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які уважно стежать за соціально-економічною ситуацією в Україні, є дуже важлива інформація. Експерти допомогли розібратися у важливому питанні – чому українські міста можуть залишитися без світла та тепла взимку.
Виявляється, що в Україні встановлено лише 35 із 91 отриманих газопоршневих установок (ГПУ), які мають забезпечувати резервне енергопостачання критичної інфраструктури під час блекаутів.
Про це стало відомо завдяки повідомленню експерта у сфері енергетики та ЖКГ, голова "Союзу споживачів комунальних послуг" Олег Попенко.
"Нам дали 91 установку, ми на сьогодні встановили 35 або встановимо до кінця року 35. У багатьох містах просто немає грошей на те, щоб їх підключити. Тобто вони є у містах, але вони не підключені", - зазначив експерт.
За його словами, ситуація критична у деяких обласних центрах.
"Суми взагалі ГПУ не отримали. Я не знаю, чим вони там займалися, але там взагалі нічого не дали. У них немає ГПУ. Обласна влада сказала, що вони отримали там шість чи вісім генераторів. Але це нічого для двохсоттисячного міста", - наголосив Попенко.
При цьому експерт навів позитивний приклад Хмельницького, де ще 2009 року почали закуповувати таке обладнання.
"У Хмельницькому чомусь подумали про те, що треба ГПУ купувати у 2009 році. І у них зараз все нормально – коли немає електроенергії, включається ГПУ, все працює", – зазначив він.
На думку експерта, місцева влада має виділяти до 10% міського бюджету на потреби ЖКГ, включаючи встановлення резервних джерел харчування.
"Це питання виживання міст. Потрібно трохи напружити депутатів, щоб вони на своїй комісії розглянули питання про виділення коштів. Це дозволить забезпечити роботу критичної інфраструктури навіть за відключення електроенергії", - підкреслив Попенко.
Раніше повідомлялося, великі покупки більше не заважають: субсидії в Україні перерахували та додали одержувачів.
Також, ціни б'ють усі можливі рекорди: вершкове та соняшникова олія вже не по кишені.