Міністерство освіти та науки (МОН) запустило сервіс для швидкого повідомлення про випадки булінгу. Про це повідомила пресслужба відомства.
Аби повідомити про випадки булінгу онлайн, потрібно:
- зайти на сайт АІКОМ та натиснути кнопку «Повідомити про булінг»;
- зареєструватися або ввійти в уже наявний акаунт;
- заповнити коротку анкету;
- натиснути кнопку «Продовжити» та підтвердити заяву;
- ознайомитися з рекомендаціями щодо того, як реагувати на булінг.
Якщо заяву створює дитина, то вона зможе подати її анонімно або ж зазначити особисту інформацію, що полегшить школі та, за потреби, поліції розвʼязати конкретну ситуацію. Якщо ж це роблять батьки чи інші законні представники, то створити анонімну заяву неможливо.
Анонімні заяви можуть розглядатися тільки на рівні школи. Якщо ситуація потребує залучення представників поліції, тоді краще зазначити особисту інформацію.
В анонімній заяві достатньо лише текстово описати випадки булінгу, які відбулися. Якщо ж заяву буде спрямовано в поліцію, то можуть знадобитися докази або свідчення для підтвердження факту булінгу. Це не обов’язково, але значно полегшить процес розслідування.
Надіслану заяву отримує директор/-ка школи і протягом доби має скликати спеціальну комісію, де буде обговорено цей випадок та визначено подальші дії щодо сторін булінгу у класі, де стався інцидент. За потреби можуть бути залучені соціальні працівники, представники поліції та інші служби.
Заяву можуть бачити лише директор/-ка школи та представники поліції. Вони діятимуть лише в інтересах дитини, тому без нагальної потреби будь-яку особисту інформацію не повідомлятимуть іншим.
Згідно з дослідженнями МОН, понад 53% учнів коли-небудь стикалися з булінгом у школі, але лише половина з них повідомила про це батькам чи вчителям. Найчастіше діти бояться розповісти про проблеми дорослим через страх осуду чи погіршення ситуації.
Нагадаємо, у січні МОН запустило інформкампанію протидії булінгу в закладах освіти. Учням, батькам та вчителям розповіли про правові аспекти реагування на булінг.
У розʼясненні вміщено інформацію про ознаки та приклади булінгу; до кого звертатися, якщо дитина стала стороною або свідком булінгу; хто зобовʼязаний повідомляти й реагувати на булінг у закладі освіти; яка процедура розгляду заяв і звернень про булінг; яким має бути результат розгляду заяв і звернень про булінг; які передбачено штрафи за булінг.
Фото: МОН
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.