Атаки Росії на медзаклади можуть стати частішими, – ВООЗ
Атаки Росії на медзаклади можуть стати частішими, – ВООЗ

Атаки Росії на медзаклади можуть стати частішими, – ВООЗ

За перше півріччя 2024 року задокументовані свідчення про 18 загиблих і 81 пораненого внаслідок російських обстрілів інфраструктури охорони здоров'я України. Цьогоріч подібних атак може побільшати.

350 цинічних атак за минулий рік

За 2023 рік ВООЗ зафіксувала понад 22 смерті та 117 поранених від нападів росіян. Атакували і 45 медичних транспортних засобів. Деякі організації називають кількість загиблих ще більшою.

Хоча напади на цивільні лікарні заборонені статтею 18 Женевської конвенції, ворога це не спиняє. Так, у понеділок Росія вбила одну лікарку в "Охматдиті".

Яка думка експертів щодо атак на медзаклади

На переконання експертів, Росія атакувала українську медичну інфраструктуру в рамках кампанії, яка прирівнюється до воєнних злочинів. Водночас міністерство оборони Росії традиційно заперечує цілеспрямовані удари по цивільних цілях в Україні. Зокрема, по дитячій лікарні "Охматдит".

Адвокат і директор з досліджень і розслідувань нью-йоркської організації "Лікарі за права людини" Крістіан Де Вос зазначив, що світ ще не бачив судового переслідування в міжнародному суді, головною темою якого була б атака на інфраструктуру охорони здоров’я.

Ворог атакує ​​найвразливіші верстви населення аби більше виснажити систему охорони здоров’я України.

Згідно з міжнародним гуманітарним правом, лікарні та заклади охорони здоров’я захищені саме тому, що цивільні особи шукають допомоги. Ці об’єкти покликані забезпечити захист цивільного населення та позбавити його від жахів війни,
– сказав пан Де Вос.

Кількість нападів зростає, але медпрацівники готові до цього

Експерти підкреслюють, що кількість нападів на лікарні під час конфліктів у всьому світі зростає. Але в Україні це збільшення не є несподіванкою для деяких працівників швидкої допомоги та до таких нападів є частково готовими.

Нам постійно доводиться переглядати, де ми працюємо, і відступати від територій, які стають неможливими,
– зазначив Крістофер Стоукс, координатор з надзвичайних ситуацій "Лікарів без кордонів" в Україні.

Варто відзначити, що в деяких медичних закладах намагаються вживати заходів обережності. Так, закривають вікна мішками з піском та переносять пацієнтів та операційні на нижні поверхи.

Раніше стало відомо, що влада виділить кошти на відбудову дитячої лікарні "Охматдит".

Теги за темою
ВООЗ
Джерело матеріала
loader
loader