Дієта часто буває ефективніша за фізичні вправи при контролі ваги: що краще їсти та пити
Дієта часто буває ефективніша за фізичні вправи при контролі ваги: що краще їсти та пити

Дієта часто буває ефективніша за фізичні вправи при контролі ваги: що краще їсти та пити

Якщо ви думаєте, що можна смачно поїсти піци, а потім просто побігати на бігові доріжці 10 хвилин, і ви не наберете небажаної ваги, то ви точно помиляєтеся.

Мета-аналіз 33 досліджень, проведених протягом 25 років, показав, що дієта більш ніж утричі ефективніша в контролі ваги, ніж фізичні вправи, пише Eat This Not That. 

Вибирайте фаст-фуд, а не фаст-кежуал

Дослідники зі Школи громадської охорони здоров’я Арнольда при Університеті Південної Кароліни проаналізували калорійність мереж ресторанів швидкого харчування в порівнянні з ресторанами, у яких можна посидіти. У середньому повсякденні страви швидкого приготування містять 760 калорій за один прийом їжі, тоді як страви швидкого харчування містять у середньому 561 калорію. Дослідники вважають, що вища калорійність пояснюється більшими розмірами порцій і висококалорійними добавками, доступними в мережах сидячих ресторанів.

Їжте корисні соуси

Згідно з дослідженням у журналі Obesity , люди, які щодня їли багатий на клітковину та білок нут, почувалися на 31% ситішими, ніж люди, які ніколи не їли здорових бобових.

Будьте відповідальними при покупках

Імпульсні покупки цукерок і солоних закусок зменшуються на 32%, коли ви користуєтеся касою. Те саме дослідження показало, що люди, які розплачуються кредитними картками, як правило, купують більше нездорової їжі, тоді як ті, хто використовує готівку, як правило, купують більше правильної їжі.

Їжте зелені продукти

Листова зелень містить фолієву кислоту, яка блокує гени, які запускають утворення жирових клітин. Салат ромен, шпинат і зелень є одними з найпотужніших джерел поживних речовин для плоского живота.

Відмовтеся від газованих напоїв

"Газована вода, як дієтична, так і звичайна, не приносить харчових переваг і може мати серйозні наслідки для здоров’я", — каже Джина Консалво, Массачусетс, RD, LDN, зареєстрований дієтолог із Пенсільванії. "У ній не тільки багато порожніх калорій, шкідливих консервантів, цукру чи штучних підсолоджувачів, але й небезпечні штучні барвники, отримані з джерел вугілля".

Раніше OBOZ.UA розповідав про помилки, яких слід уникати на шляху до схуднення. 

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader