За даними ВООЗ, у 2019 році майже 5 мільйонів людей по всьому світу померли через антибіотикорезистентність. Це означає, що бактерії стають стійкими до антибіотиків, і лікування інфекцій стає складнішим. Наприклад, пневмонія, ангіна, туберкульоз та інші захворювання можуть стати небезпечнішими.
Хірургічні операції та інші медичні процедури також стають ризикованішими через це. Зараз, якщо антибіотики не працюють, то 3 з 10 випадків пневмонії можуть закінчуватися смертю, а тільки чверть пацієнтів з туберкульозом можуть одужати.
Ось як правильно приймати антибіотики:
-
Важливо знати, що застуда і грип зазвичай викликаються вірусами, тому антибіотики не допоможуть.
-
Призначення антибіотиків має виносити лікар. Тільки лабораторне дослідження може визначити, чи є у вас бактеріальна інфекція.
-
Якщо вам призначили антибіотик, важливо не змінювати дозу і не припиняти лікування, навіть якщо ви відчуваєте полегшення. Недокінчений курс лікування може зробити бактерії стійкими до препарату.
-
Кожен антибіотик діє на конкретні бактерії, тому не призначайте собі ліки самостійно або не слідуйте порадам знайомих. Це може зашкодити вашому здоров'ю.
Також важливо дотримуватися правил особистої гігієни, не самолікуватися антибіотиками, які виписані для інших, і не використовувати їх для вірусних інфекцій, таких як застуда.
Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.
Вам буде цікаво дізнатися жінка постійно скаржилася на сп'яніння без причини: виявилося, що в ній мешкають мікроби-пивовари