Розрив горла і набряк обличчя: чому не слід стримуватися, коли хочеться чхнути
Розрив горла і набряк обличчя: чому не слід стримуватися, коли хочеться чхнути

Розрив горла і набряк обличчя: чому не слід стримуватися, коли хочеться чхнути

У вас навряд чи випадуть очі, як стверджують деякі міські легенди, проте травматичні наслідки стримування чхання дійсно можуть бути.

Попри безліч "міських легенд" про те, що стримування чхання може призвести до найнеймовірніших травм, аж до очей, що випадають з орбіт, експерти визнають, що насправді воно надзвичайно рідко призводить до травматичних наслідків. І все ж вони можуть бути, пише IFLScience.

Експерти зазначають, що стримування чхання справді може обернутися розривом дихального горла або набряком обличчя, але лише в рідкісних випадках. Розгляньмо кілька з них.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Розрив дихального горла

Сезон алергії — важкий час для людей, які страждають на алергію. У цей період сльозяться очі, дере в горлі й алергіки просто не можуть стриматися, щоб не чхнути. Подібні симптоми турбували одного чоловіка під час водіння.

Він вирішив, що буде безпечніше не закривати очі за кермом, а тому закрив рот і ніс, намагаючись стримати чхання. Це рішення, на жаль, спричинило не найприємніші наслідки. Незабаром після цього випадку водій продовжив чхати, але тепер відчув сильний біль у шиї та набряк.

До моменту прибуття у відділення невідкладної допомоги, в його шиї почувся тріск, відомий як крепітація, пізніше рентген виявив хірургічну емфізему — травматичне ушкодження, за якого повітря просочується під шкіру. Причиною став розрив у горлі. Експерти стверджують, що цей випадок вважається першим зафіксованим повідомленням про те, що подібні травми можуть з'явитися внаслідок стримування чхання.

Симптом Хаммана

Ще один випадок, коли 34-річний чоловік затиснув ніс і рот під час чхання, обернувся тим, що він відчув "ляскання в шиї". Потім ковтання сало болючим, голос чоловіка змінився, а тому він звернувся по медичну допомогу.

Лікарі помітили симптом Хаммана — потріскування, що виникає, коли серце б'ється об тканини, наповнені повітрям. Подальше сканування виявило в пацієнта перелом у задній частині шиї. У результаті експерти попереджають, що блокування чхання шляхом блокування ніздрів і рота — небезпечний маневр, якого дійсно варто уникати. Це може призвести до численних ускладнень, таких як перфорація барабанної перетинки й навіть розрив церебральної аневризми.

Перелом щоки

Експерти також зазначають, що затримка чхання також може посилити наявні травми. Наприклад, у випадку з 38-річним чоловіком, який намагався зупинити чхання, внаслідок чого його щока опухла. Пізніше виявилося, що чоловік ходив із невиявленим переломом правої гайморової пазухи, що й викликало підшкірну емфізему обличчя...

Дослідники визнають, що всі вищеописані випадки насправді є рідкісними наслідками стримування чхання. І все ж попереджають, що це може бути небезпечно, адже по суті, ви намагаєтеся стримати потік повітря, що рухається зі швидкістю близько 56 км/год.

Раніше Фокус писав про те, що вчені розповіли, чого не варто робити, коли ви чхаєте.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
Здоров'я дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader