У соцмережах поширюють фейк, нібито в Україні помолодшали інсульти через дії влади
У соцмережах поширюють фейк, нібито в Україні помолодшали інсульти через дії влади

У соцмережах поширюють фейк, нібито в Україні помолодшали інсульти через дії влади

Проросійська дезінформація скерована на дискредитацію української системи охорони здоров’я.

У соцмережах поширюють інформацію, нібито в Україні під час війни почали частіше діагностувати інсульти у людей молодшого віку, оскільки влада «довела» громадян до такого стану. При цьому проросійські дезінформатори посилаються на заяву міністра охорони здоров’я. Це робиться для того, щоб дискредитувати українську систему охорони здоров’я повідомив VoxCheck.

Повідомлено, що у 2023 році в Україні зафіксували майже 133 тисячі випадків інсульту, це на 9,6% більше, ніж у 2022-му. Зміни у статистиці інсульту фіксували до повномасштабного вторгнення, і вони не пов’язані з діями української влади.

Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко дійсно говорив про те, що під час війни інсульти «помолодшали» на 10-15 років. Проте медики в Україні ще до великої війни сповіщали, що інсульт іноді вражає й 30-річних. Що саме призводить до цього — стрес чи інші фактори — не досліджували.

Інсульт — це порушення мозковогокровообігу. Зазвичай ризик зростає у віці від 55 років до 85 років. Утім, інсульт може трапитися у будь-якому віці. У групі ризику люди з серцево-судинними захворюваннями, ожирінням, цукровим діабетом. Підвищує ризик і схильність до алкоголю й паління.

У соцмережах поширюють фейк, нібито в Україні помолодшали інсульти через дії влади - Фото 1

Ознаки інсульту

Проблема «помолодшання» інсульту є не лише в Україні. Приміром, у США теж зростає кількість випадків хвороби у людей до 49 років. У Всесвітній організації інсульту повідомили, що ризик має кожний четвертий дорослий після 25 років.

Фото: ілюстративне / step-forward.com

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Здоров'я
Джерело матеріала
loader
loader