Шахраї заробляють на темі тактичної медицини
Шахраї заробляють на темі тактичної медицини

Шахраї заробляють на темі тактичної медицини

Бажаєте стати професійним тактичним медиком, щоб рятувати життя у найскладніших умовах? Долучайтесь до  "спільноти тактичних медиків" у навчальний центр самозванців "Корпус військових медиків" та пройдіть навчання лише за 10 днів... Таку цікаву ініціативу від охочих добряче підзаробити уже охрестили "відвертим та безсоромним шахрайством" у Всеукраїнській раді реанімації. 

Опанувати навички порятунку життя пропонують за 4000 грн в режимі онлайн, за очне ж навчання доведеться сплатити вдвічі більше - 8000 грн, однак триватиме воно всього лиш 3 дні. 

Як в Україні шахраї маніпулюють темою війни та на що звернути увагу, щоб не потрапити в подібну? 

Набір у Школу тактичних медиків: що пропонують шахраї?

Не дивина, що нині в умовах війни в Україні процвітають найрізноманітніші схеми шахрайства. Аферисти використовують різні методи маніпуляції на темі війни, щоб скористатися емоційною вразливістю та довірою наших громадян. 

Один із найбільш популярних видів шахрайства - створення фейкових благодійних фондів або використання підроблених сторінок в соціальних мережах, щоб збирати гроші нібито на допомогу військовим, постраждалим або біженцям.

Ще один, більш "шляхетний" різновид шахрайства - навчальні онлайн курси, які всього лиш за 10 днів обіцяють перетворити пересічного громадянина в професійного медика із посвідченням та шевронами військового медика. 

Наприклад, вище зазначений навчальний центр аферистів "Корпус військових медиків" запевняє в мережі Facebook та на посадковій сторінці, що їх команда включає лише сертифікованих інструкторів з тактичної медицини та волонтерів з медичною освітою. 

Тілько от дивно, що у такій "професійній" команді експертів не вказано жодного прізвища, жодної конкретної людини: 

"Ми прагнемо поширити навички надання першої медичної допомоги та тактичної медицини, щоб знизити смертність серед населення України і збільшити кількість врятованих життів", - зазначають шахраї, називаючи чималі суми за "самоосвіту" в інтернеті. 

Чи можна в онлайн режимі навчитися накладати турнікети, зупиняти критичні кровотечі й тампонувати поранення? Мабуть, це питання другорядне для таких горе-медиків. Головне - грошові надходження від довірливої аудиторії, і чим більше, тим краще. 

Ставки починаються з 4000 тис. грн. За очну форму навчання, яка триває аж три дні, доведеться заплатити вдвічі більше. За десять днів самостійного вивчення по відео-лекціях та методичках пропонують: 

  • диплом тактичного медика;
  • службове посвідчення тактичного медика;
  • право носіння тактичної форми;
  • три шеврони військового медика. 

Спекуляції на тактичній медицині під час війни - це злочин і маніпуляція

Військові медики з Всеукраїнської ради реанімації обурені таким спекулювання на тактичній медицині:

"Як люди, які з початку повномасштабної війни день у день працюють на полігонах з військовими, ми відповідально заявляємо, що описана вище пропозиція є злочином. Людина після таких навчань може завдати шкоди як собі, так і тому, кому надаватиме допомогу", - зазначають експерти в мережі Facebook.

Пропонувати подібні послуги за гроші в країні, в котрій йде запекла війна, означає свідомо наражати людей на ризики та збільшувати кількість смертей, - впевнені медики.

"Реклама, яка пропонує бонусом після навчань диплом тактичного медика з гербовою печаткою та "мокрим" підписом, службове посвідчення тактичного медика, право носіння тактичної форми і три шеврони військового медика, взагалі не вкладається у рамки здорового глузду", - запевняють експерти, називаючи це маніпуляцією.  

Адже онлайн навчання не дає права носити тактичну форму. Медики звернулися до компетентних органів та відомств втрутитися у ситуацію, аргументуючи це тим, що вона небезпечна і може коштувати комусь життя і здоров’я.

Піддатися на подібні маніпуляції може кожен, особливо в умовах повномасштабної війни, коли корисна інформація на вагу золота. Однак правило уникнення шахрайства єдине: важливо перевіряти інформацію з надійних джерел та не довіряти неперевіреним оголошенням. І пам'ятати, що лише офіційні організації й установи можуть підтвердити пропозиції подібного характеру.    

Джерело матеріала
loader
loader