Компанія Endiatx розпочала клінічні випробування роботизованої капсули PillBot, яка дозволить лікарям віддалено обстежити ШКТ пацієнта. Людина може пройти обстеження, не відвідуючи лікарню, перебуваючи у комфортній домашній обстановці.
PillBot являє собою таблетку-робота, яка, надійшовши в шлунок людини шляхом ковтання, виступає як віртуальний ендоскоп. Це дозволяє гастроентерологу провести дослідження шлунково-кишкового тракту за допомогою відеоконференції лише за дзвінком телефону, не вимагаючи від пацієнта відвідування лікарні чи анестезії, пише видання New Atlas.
У майбутньому компанія планує розширити функціональність PillBot, додавши інструменти для видалення поліпів, зупинки кровотеч, відбору проб мікробіоми та збору зразків біопсії. Цікаво, що дорожня карта з розробки цього інноваційного продукту передбачає також створення серії роботів-хірургів дедалі меншого розміру і дедалі ширшого спектра застосування для використання в організмі людини.
Переваги цієї технології полягають у можливості негайної діагностики будь-де з мінімальною інвазивністю (травмуванням). Проте компанія вже зараз заявляє, що обов’язково настане та година, коли армія роботів розміром всього з рисове зернятко зможе оперувати, доки людина виконує свою звичайну повсякденну роботу. Очевидно, клінічні випробування PillBot — це лише перший крок на шляху створення дистанційної діагностики та лікування, які стануть новим стандартом, зазначає New Atlas.
Зазначається, що технологія, розроблена Endiatx, може бути застосована і в інших сферах, а не тільки в медицині. Наприклад, для внутрішнього огляду трубопроводів, зокрема розташованих під водою, та інших важкодоступних місць.