МОЗ наголошує на критичну ситуацію з енергопостачанням, яка може призвести до спалахів інфекційних захворювань. Центри з контролю профілактики та комунальні служби працюють у посиленому режимі, щоб запобігти поширенню інфекцій. Про це розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю ВВС.
- Зараз ситуація не менш критична, ніж коли підірвали дамбу Каховської ГЕС. Чому? Через відключення енергопостачання та атак на енергосистему. Коли вимикається електрика, часто зупиняється водопостачання. Тривалі перебої у водопостачанні та наступний запуск можуть призвести до того, що водний шлях передачі інфекцій стане основним. Ми вже фіксували спалахи вірусного гепатиту А, пов'язаного із водою, – зазначив Ляшко.
Він наголосив, що центри з контролю профілактики та комунальні служби працюють інтенсивно, щоб запобігти поширенню інфекцій. На сьогодні випадків холери лікарі не виявляли.
- Є гастроентероколіти невстановленої етіології та інші захворювання. Випадків холери, дякувати Богові, немає, але система вже розуміє, що почався епідемічний сезон, - сказав він.
Міністр також закликає не нехтувати вакцинацією під час війни, наголошуючи на важливості звернення до сімейного лікаря для отримання всіх пропущених щеплень, особливо в епідемічний сезон.
- 30 січня в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України заявили, що створили протокол лікування для клебсіальних інфекцій, бактерії яких можуть спричинити пневмонію, інфекції сечовивідних шляхів та інші захворювання, спричинені штамами, стійкими до всіх чинних в Україні антибіотиків.
- 18 березня у МОЗ повідомили, що посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) може розвиватися лише у 12–20% людей, які пережили травматичну подію чи були свідками такого.