У нашому швидкоплинному житті ми часто забуваємо дрібні деталі, наприклад, що ми їли на обід або де залишили ключі. Хоча такі моменти забудькуватості є нормальними, важливо виявити проблеми з пам'яттю, які можуть впливати на наше повсякденне життя. За інформацією Eatthis, здорове харчування відіграє вирішальну роль у збереженні гострого розуму.
Нова галузь харчової психіатрії вивчає зв'язок між дієтою, здоров'ям кишківника, настроєм і когнітивними функціями. Прийнявши певні харчові звички, ви можете підтримати здоров'я мозку і поліпшити пам'ять.
1. Зосередьтеся на продуктах, що покращують роботу мозку
Включіть у свій раціон жирну рибу, таку як лосось і тріска. Ця риба багата на омега-3 жирні кислоти, які пов'язані зі зменшенням утворення шкідливих згустків у мозку, тим самим запобігаючи хворобі Альцгеймера. Листяна зелень, така як броколі, капуста і шпинат, також корисна, оскільки містить необхідні для роботи мозку поживні речовини, такі як вітамін К, фолат і лютеїн, які можуть сповільнити зниження когнітивних функцій і поліпшити роботу мозку.
2. Використовуйте пребіотики
Вживання пребіотиків може позитивно впливати на настрій, тривожність, депресію і навіть хворобу Альцгеймера, впливаючи на склад мікробіома вашого кишківника. Включіть у свій раціон продукти, багаті на пребіотики, такі як часник, цибуля, цибуля-порей, спаржа, яблука, банани, бобові, помідори, соя, лляне насіння, корінь цикорію, ячмінь і овес. Крім того, ферментовані продукти, такі як йогурт, кефір, квашена капуста і чайний гриб, також можуть сприяти здоров'ю кишківника.
3. Спробуйте середземноморську дієту
Середземноморська дієта фокусується на рослинних продуктах, таких як цільні зерна, овочі, бобові, фрукти, горіхи, насіння, зелень, спеції та здорові жири, такі як оливкова олія. Ця добре досліджена дієта показала багатообіцяючі результати у запобіганні зниження когнітивних функцій та деменції.
4. Вживайте продукти тваринного походження
Надаючи перевагу рослинній дієті, важливо пам'ятати, що продукти тваринного походження, багаті на холін – поживну речовину, що підтримує роботу мозку, подібну до вітамінів групи В, – також можуть бути корисними. Включіть у свій раціон яйця, нежирне м'ясо, птицю, морепродукти та сою, щоб забезпечити достатнє споживання холіну, який підтримує функцію пам'яті.
5. Магній для здоров'я мозку
Магній, який має важливе значення для різних функцій організму, в тому числі для здоров'я мозку, слід споживати регулярно. Продукти, багаті на магній, такі як тофу, горіхи, авокадо, бобові та чорний шоколад, можуть покращити приплив крові до мозку та підтримати загальну когнітивну функцію.
6. Надавайте перевагу цільним продуктам, а не переробленим
Надавайте перевагу цільним продуктам рослинного походження у своєму раціоні. Довготривале споживання перероблених продуктів пов'язане з негативним впливом на психічне здоров'я, запалення та когнітивні функції. Замінивши оброблені продукти на цільні, такі як листова зелень, боби, оливкова олія, солодка картопля, апельсини та цільні зерна, ви можете покращити здоров'я мозку.
7. Перекушуйте волоськими горіхами
Замість того, щоб потурати смаженим і солодким закускам або червоному м'ясу, віддайте перевагу більш здоровим альтернативам, таким як волоські горіхи. Вони багаті на білок, корисні для серця, сприяють здоров'ю мозку і покращують пам'ять.
Раніше OBOZ.UA розповідав проhttps://healthnews.obozrevatel.com/ukr/skinte-zajvi-kilogrami-10-garyachih-porad-dlya-shudnennya.htm те, як легко схуднути.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.