Удар України по Су-57: в США задумалися про захист бойової авіації від дешевих БПЛА
Удар України по Су-57: в США задумалися про захист бойової авіації від дешевих БПЛА

Удар України по Су-57: в США задумалися про захист бойової авіації від дешевих БПЛА

Українські безпілотники продемонстрували, як відносно недорогий виріб знищує багатомільйонні літаки. Відтак у США постає питання захисту тисяч власних бортів.

Авіаційні укриття з різним ступенем надійності переживають свій ренесанс через загрозу БПЛА та ракет. Загроза від них зростає не тільки від КНР, але і від РФ, КНДР та Ірану. У США задумалися, як захищена їхня авіація. Про це повідомляє The War Zone.

США не інвестують у надійні укриття для бойових літаків, що дедалі більше виглядає як серйозна вразливість. Нещодавня атака України на російський винищувач Су-57 знову підкреслив загрозу від безпілотників. Минулого місяця 13 членів конгресменів-республіканців написали відкритий лист до ПС США та ВМС США, в якому попросили отримати інформацію про плани створення надійних укриттів для літаків.

Останнім часом США не побудували жодного надійного укриття для стратегічної бази Гуам або на Маріанських островах. 22 укриття було створено у США, Японії та Південній Кореї. Повна кількість захищених укриттів у США залишається невідомим. Станом на 2014 рік за даними журналу Air Force на всі літаки було 210 структур, більшість з яких у Південній Кореї.

"Не дивно, що в останніх військових іграх [проведених аналітичним центром Center for Strategic and International Studies], що моделюють конфлікт з Китаєм через Тайвань, 90% втрат літаків США сталися на землі, а не під час повітряного бою", — написали конгресмени у листі до ВМС та ПС США.

Китайські укриття у Тучензі, Китай

До того ж у листі наголошують, що системи ППО та ПРО США є важливим елементом захисту баз, але їхня вартість та кількість боєприпасів ставить під загрозу літаки США. На відміну від Вашингтону Пекін активно інвестує в будівництво укриттів для власної авіації. Нові супутникові зображення показали 12 нових укриттів. Так само РФ почала будувати укріплення з листопада 2023 року. Очевидно, що Росія пішла на такий крок після ударів українських безпілотників. Остання успішна атака була по літаку Су-57, який у РФ вважають винищувачем пʼятого покоління.

Війна в Україні створила нову реальність, яку показує загрозу для незахищених цілей. Проте не всі в США згодні з необхідністю побудови міцних укриттів. Ексголова Тихоокеанських ПС США генерал Кеннет Вілсбах казав, що не прихільник значного укріплення укриттів.

"Причина в тому, що через появу високоточної зброї… ви бачили, що ми зробили з ПС Іраку та їхніми захищеними укриттями для літаків. Вони не такі вже й міцні, коли ви пускаєте 2000-фунтову бомбу прямо згори", — заявляв Вілсбах у 2023 році.

Нагадаємо, 12 червня в ГУР розповіли деталі про ураження двох Су-57на авіабазі в Ахтубінську.

Нагадуємо, раніше Фокус розповів, чим особливі технічні характеристики Су-57, який коштує 25 млн доларів.

Теги за темою
Літак
Джерело матеріала
loader
loader