Телеграм-канал «Труха Україна» видалив свій допис про розслідування проєкту «Схеми» про елітне майно дівчини заступника генерального прокурора. Про це повідомив у фейсбуці журналіст «Схем» Георгій Шабаєв, підкріпивши це скрином видаленого допису.
Як видно на скрині, «Труха» опублікувала допис 11 червня о 12:43. Втім, вже о 13:35 допис був видалений з каналу.
Допис поширював розслідування «Схем», опубліковане ввечері 10 червня, про елітне майно дівчини заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького.
Журналісти з’ясували, що Христина Ільницька у 2024-му році стала власницею елітного майна на суму щонайменше 52 мільйони гривень, при чому її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше 360 тисяч гривень.
У коментарі «Детектору медіа» власник «Трухи» Максим Лавриненко пояснив, що допис із каналу видалив один з адмінів через технічну помилку і це жодним чином не пов’язане зі змістом допису.
«В нас різні ситуації бувають. Буває — не те поставимо випадково, або щось видалимо випадково. В цьому випадку адмін, який був на стрічці, просто щось не те натиснув і випадково видалив пост. Все. Це ніяк не пов’язано зі змістом посту», — розповів Лавриненко.
Він пояснив, що не бачить сенсу повторно публікувати цю новину зараз, після виявлення помилки. «Пройшло кілька годин, як ми почали розбиратись. Я не бачу ставити ранкову новину зараз, тому що "Труха" — це завжди тут і зараз, це завжди оперативна інформація», — сказав Лавриненко.
Читайте також:
- «Труха» і діти: як телеграм-канал розкручує свою мережу, рекламуючи власну благодійність
- Як Труха вкидає інфо, використовуючи якісні матеріали
- Михайло Подоляк: «Я спілкуюся з власником "Трухи". До нього у правоохоронців немає претензій»
- Голова Нацради пропонувала телеграм-каналу «Труха» зареєструватися як онлайн-медіа, але не отримала від нього заяви
Колаж: УНІАН / фото: Офісу генпрокурора, скриншот
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.