Що робити, якщо ви тренуєтеся, але боретеся із зайвою вагою: 7 ймовірних причин
Що робити, якщо ви тренуєтеся, але боретеся із зайвою вагою: 7 ймовірних причин

Що робити, якщо ви тренуєтеся, але боретеся із зайвою вагою: 7 ймовірних причин

Стрес і потурання їжею для комфорту зіграли свою роль у збільшенні ваги серед багатьох людей. Швидше за все, набравши трохи зайвої маси тіла, ви вирішили почати тренуватися, визначивши це, як єдину можливість для швидкого схуднення. Однак, за словами Eatthis, самі по собі фізичні вправи не обов'язково призводять до значної втрати ваги.

Фізичні вправи не настільки важливі, як люди думають, коли справа доходить до схуднення. Всупереч поширеній думці, на них припадає лише 20% цього процесу. Близько 80% рівняння складається в першу чергу з харчування, а також важливості повноцінного сну.

1. Фізичні вправи спалюють не так багато калорій, як ви думаєте

Слід зазначити, що фізичні вправи самі по собі можуть не спалювати достатньо калорій. Наприклад, пробігши три милі, можна втратити близько 300 калорій, що можна прирівняти до одного шматка хліба, намазаного арахісовим маслом. Створити дефіцит енергії лише за допомогою фізичних вправ може бути складно, оскільки легко споживати додаткові калорії, компенсуючи тим самим ті, що були спалені під час тренувань.

2. Харчові звички

Втрата зайвих кілограмів значною мірою залежить від того, що ми їмо, а не від того, скільки ми тренуємося. Постійні тренування без змін у харчуванні або поповнення спалених калорій можуть перешкоджати прогресу і потенційно призвести до збільшення індексу маси тіла (ІМТ). Отже, життєво важливо сконцентруватися на моніторингу загального споживання калорій, спрямованому на зниження ваги.

3. Обмеження калорій може сповільнити метаболізм

Суворе обмеження калорій призводить до зниження швидкості метаболізму. Таке зниження швидкості метаболізму в поєднанні з можливою втомою надниркових залоз може вплинути на спроби схуднення. Щоб протидіяти цьому, включайте в раціон продукти, які, як відомо, прискорюють метаболізм і підвищують теплову дію їжі.

4. Слідкуйте за розміром порцій

Для того, щоб боротися зі збільшенням індексу маси тіла (ІМТ), слід стежити за тим, що ви їсте. Ведення записів про те, що і скільки ви їсте, у щоденнику харчування може стати для вас відкриттям.

Часто люди виявляють, що споживають більше калорій, ніж думають. Зменшіть порції висококалорійних продуктів, таких як чіпси і заправки, і збільште порції низькокалорійних продуктів, таких як некрохмалисті овочі та фрукти.

5. Урізноманітніть свої тренування, щоб досягти кращих результатів

З часом повторювані вправи можуть зменшити витрату калорій. Щоб уникнути цього, спробуйте інтегрувати різні тренування у свою фітнес-програму, щоб спалювати більше калорій. Наприклад, якщо ви звикли бігати на біговій доріжці, подумайте про те, щоб перейти на біг по сходах або тренуватися на свіжому повітрі.

6. Ріст м'язів може призвести до збільшення ваги

Ваші м'язи піддаються стресу від цілеспрямованих вправ, що викликає крихітні розриви і тимчасове запалення, яке може призвести до збільшення ваги через затримку води. Це відбувається природно, як реакція на тренування, що має на меті відновити та підживити м'язи вашого тіла. З часом, коли ваші м'язи адаптуються і стануть сильнішими, ви, можливо, втратите деяку загальну вагу, в основному через перехід до сухої м'язової маси, яка впливає на склад вашого тіла.

7. Добре висипайтеся для досягнення найкращих результатів

Достатня кількість сну суттєво впливає на контроль ваги. Метою має бути 7-9 годин якісного сну на добу, щоб забезпечити належне оздоровлення, а також підтримання гормонального балансу, який впливає на регуляцію голоду.

Раніше OBOZ.UA розповідав, чим можна замінити солодке.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader