Якщо людина ставить собі за мету скинути зайві кілограми за допомогою дієти, майже напевно вона звернеться за допомогою до дієти. Але не всі дієти є корисні, більше того, деякі з них можуть завдати шкоди організму.
За словами спеціалістів, одна з найбільших проблем екстремальних і модних дієт полягає в тому, що вони не є стійкими, адже вимагають, щоб ви тимчасово змінили кількість і те, що ви їсте, але не обов’язково навчають вас здоровому харчуванню. Про це йдеться у матеріалі видання Eat This Not That.
Кето-дієта
У цій дієті пропонується сильно обмежувати вуглеводи, одночасно збільшуючи споживання жирів і білків. Однією з причин, чому цей підхід настільки популярний, є те, що ви дуже швидко втрачаєте вагу. Однак довгострокові наслідки кетогенної дієти для людини в основному невідомі. Занепокоєння щодо кето полягає в тому, що воно змушує людей передозувати м’ясо та не звертати уваги на продукти рослинного походження. Адже овочі та фрукти є важливими джерелами вітамінів, мінералів, фітонутрієнтів і антиоксидантів. Дієта, у якій немає цих продуктів, може призвести до дефіциту поживних речовин і без захисту від хвороби. Не забувайте, що дієта з високим вмістом червоного м’яса та насичених жирів посилює запалення, яке є передвісником більшості хронічних захворювань.
Сокова очисна дієта
Ця дієта популярна, коли людина намагається значно скинути вагу за короткий проміжок часу. Насправді такий підхід до харчування не є стійким. Адже детокс-тип очищення соком зазвичай дуже обмежений і містить мало калорій, що може бути корисним для швидкого схуднення. Однак це може вплинути на ваш метаболізм. Тому що, коли ми не даємо своєму тілу достатньо енергії за допомогою калорій, воно змушене переходити в метаболічний стан, який багато хто називає "режимом голодування". Зрештою це призводить до того, що вам щодня потрібно менше калорій, щоб підтримувати свою вагу, що ускладнює втрату ваги і ви також втратите м’язову масу.
Лужна дієта
Фахівці з пересторогою ставляться до цієї дієти, адже завдяки такому підходу ви зменшуєте споживання кислої їжі, яка, як стверджується, призводить до погіршення здоров’я. Натомість ви наповнюєте шлунок лужною їжею, яка, як кажуть, допомагає вашому тілу збалансувати рН і приносить користь. Але існує небагато надійних наукових підтверджень цього, і наше тіло добре обладнане для того, щоб справлятися з кислотно-лужним балансом і своїм pH. І ця дієта мало впливає на цю функцію. Небезпека у тому, що ця дієта виключає багато поживних продуктів, включаючи рибу, цільні зерна та молочні продукти, які містять поживні речовини, які важко отримати з інших груп продуктів. І це небезпечно, оскільки відмова від хороших джерел омега-3 не ідеальна для сприяння оптимальному здоров’ю серця.
Перероблена веганська дієта
Незважаючи на те, що суто рослинна дієта може підтримувати оптимальне здоров’я, однак перехід від м’ясоїда до вегана потребує деяких суттєвих змін і правильного вибору їжі. Нерідко люди "стають веганами", але потім наповнюють свій раціон переважно замінниками м’яса. Але це також оброблені харчові продукти, і, хоча вони можуть бути номінально кращими, вони, як правило, не підтримують здоров’я. Адже багато упакованих харчових продуктів містять оброблені інгредієнти, такі як очищене зерно, доданий цукор і олії, які можуть призвести до запалення, яке є попередником більшості захворювань.
Зміїна дієта
Цей підхід передбачає вживання однієї величезної їжі через день — і нічого більше. Це призведе до швидкої втрати ваги за допомогою тривалого голодування. Дієта складається з кількох етапів, перший з яких включає лише близько 3500 калорій на тиждень, що набагато менше, ніж потребує середня доросла людина. Фахівці зазначають, що цю дієту важко реалізувати на практиці, якщо ви любите їсти разом з іншими. Піст також може бути важким для деяких людей, що призводить до таких проблем, як туман у мозку, перепади настрою та проблеми зі сном.
Військова дієта
Цей підхід зазвичай передбачає багаторазове вживання одних і тих самих продуктів, дотримуючись при цьому споживання дефіциту калорій. Це може бути лише споживання від 800 до 1100 калорій кілька днів на тиждень. А страви, включені в цю дієту, дещо незвичайні і не обов’язково найпоживніші, складаються з таких продуктів, як сир, яйця, солоні крекери та морозиво. Проте варто пам’ятати, що лише тому, що цифра на вагах може впасти під час дотримання такої дієти, це не означає, що склад вашого тіла чи здоров’я насправді покращуються. Адже зменшення жиру в організмі може бути пов’язане з покращенням таких маркерів, як чутливість до інсуліну, але сама по собі втрата ваги може означати, що ви втрачаєте масу в інших областях, які ви не хочете, включаючи м’язову масу. Крім того, коли ви їсте недостатньо, це негативно впливає на ваш мозок і вашу здатність зосереджуватися, запам’ятовувати речі та бути творчими.
Дієта ХГЧ
Ця дієта передбачає прийом гормону ХГЧ, щоб скинути кілограм. Це гормон, який виробляється в організмі під час вагітності і зазвичай призначається лише за рецептом при безплідді. Мало того, що приймати ХГЧ небезпечно (якщо лікар не прописав це вам), так ще й проблематично та шкідливо обмежувати калорії, попереджають фахівці. Ви можете швидко схуднути переважно через обмеження калорій, але ви також можете відчувати такі симптоми, як втома, депресія, нерегулярне серцебиття та дефіцит вітамінів або електролітний дисбаланс. Ризики однозначно переважують переваги цієї дієти, уточнюють дієтологи.
Раніше OBOZ.UA розповідав про дієти, які шкодять вашому серцю.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.