Як боротися з болем у шиї: поради та рекомендації
Як боротися з болем у шиї: поради та рекомендації

Як боротися з болем у шиї: поради та рекомендації

Багато людей час від часу відчувають біль у шиї або скутість через неправильну поставу чи перенапруження. Іноді це може бути спричинено травмою від падіння,  різних видів спорту або удару.

Здебільшого біль у шиї не є серйозним станом, його можна позбавитися протягом кількох днів за допомогою деяких методів, про які ми вам розкажемо. Але якщо біль триває більше тижня, зверніться до лікаря.

Прикладіть тепло або лід до хворої ділянки

Ви також можете чергувати їх. Перші 48-72 години прикладайте лід, а потім тепло. Тепло може бути у вигляді теплого душу, гарячих компресів або грілки.

Не засинайте з грілкою або пакетом з льодом, щоб уникнути травмування шкіри.

Обережно розтягуйте шию та плечі

Розтягування може допомогти полегшити біль і скутість, а також запобігти їх виникненню в майбутньому. Ось кілька базових розтяжок, які ви можете робити:

Стисніть лопатки разом і затримайтеся в такому положенні на кілька секунд, потім повторіть. Обертайте плечі назад, а потім вперед по колу. Повільно повертайте голову з боку в бік. Перед розтяжкою може бути корисним використання грілки.

Налаштуйте умови сну для більшого комфорту

Проблеми зі сном можуть підвищити ризик виникнення різних захворювань, у тому числі болю в опорно-руховому апараті. Тому відрегулюйте свій режим сну, щоб мінімізувати навантаження на м'язи шиї.

Почніть з більш жорсткого матраца. Подумайте про використання спеціальної подушки для шиї. Не спіть на животі, лягайте тільки на спину або бік. Намагайтеся розслабитися перед сном, оскільки стрес погано впливає на м'язи.

Знеболювальні та інші профілактичні заходи

Спробуйте безрецептурні знеболювальні засоби. На деякий час уникайте діяльності, яка посилює біль. Коли ви повернетесь до звичайної діяльності, не поспішайте і дайте симптомам вщухнути.

Щодня робіть вправи для шиї і стежте за правильною поставою. Якщо біль у шиї сильний, зверніться до лікаря.

Раніше OBOZ.UA пояснював, як покращити розумову активність за допомогою бігу.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader