Самотність уже давно вийшла за рамки проблеми, на яку страждають одиниці, перетворившись на глобальну кризу. Однак у новому дослідженні вчені заявили, що їм вдалося знайти її причину у найважливішого прошарку населення планети.
У новому дослідженні вчених було виявлено критичний зв'язок між якістю нашого сну і зниженням рівня самотності, причому цей зв'язок був особливо помітний серед молодих людей. Дослідники виявили, що поліпшення сну значно знижує рівень загальної, емоційної та соціальної самотності, що дало їм змогу припустити новий метод розв'язання цієї проблеми громадської охорони здоров'я, що зростає, який не передбачає переосмислення поведінки або звернення до психотерапевтів, пише ScienceBlog.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Дослідження, проведене під керівництвом доктора Джозефа Дзержевскі з Національного фонду сну, показало, що, хоча поліпшення якості сну приносить користь людям різного віку, молодші дорослі відчувають істотніше зниження самотності. "Самотність — це гостра криза громадської охорони здоров'я, і постачальникам послуг необхідно краще розуміти і лікувати її", — заявив Дзієржевський. Він припускає, що зміцнення здоров'я сну може бути особливо корисним для молодих людей у плані полегшення почуття самотності.
Важливо Самотність зводить наше тіло з розуму: вчені пов'язали нестачу спілкування і тягу до солодкогоАмериканська академія медицини сну вже заявляла в дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Clinical Sleep Medicine, що сон життєво важливий для загального здоров'я, і рекомендує дорослим спати щонайменше сім годин на добу. Цей стандарт має вирішальне значення для підтримання здоров'я, продуктивності та бадьорості протягом дня, що узгоджується з висновками про те, що кращий сон корелює зі зменшенням самотності.
У новому дослідженні було проаналізовано дані 2297 дорослих людей із середнім віком 44 роки, які використовували онлайн-опитувальники про сон і самотність. Дослідники використовували кореляційний і регресійний аналізи для вивчення взаємозв'язку між здоров'ям сну і самотністю. Незважаючи на сильний зв'язок, виявлений серед різного віку, цей зв'язок був напрочуд помітно сильнішим серед молодших учасників.
2023 року Генеральний хірург США звернув увагу на кризу самотності та соціальної ізоляції, зазначивши, що приблизно половина дорослого населення США відчували самотність ще до пандемії COVID-19, яка лише погіршила становище у всьому світі. Це дослідження підтверджує ідею про те, що зміцнення здоров'я сну може бути ефективною стратегією щодо зниження самотності, особливо серед молодих дорослих.
Дзержевскі наголосив на необхідності подальшого вивчення того, чому молодші дорослі можуть отримати більше користі від поліпшення сну в плані боротьби із самотністю. Цей інтригуючий аспект дає змогу припустити, що цільові заходи, спрямовані на поліпшення сну, можуть зіграти важливу роль у боротьбі з самотністю в цій віковій групі, даючи запоруку щасливому майбутньому підростаючих поколінь.
Результати дослідження представлять на щорічній зустрічі SLEEP 2024 у Х'юстоні, де зберуться експерти з Американської академії медицини сну та Товариства дослідження сну. Мета цієї зустрічі — поглибити розуміння і пропаганду здорового сну як життєво важливого компонента стратегій громадської охорони здоров'я в багатьох сферах.
Раніше Фокус писав про те, що самотність підвищує ризик серцевої недостатності. Нове дослідження показує, що як соціальна ізоляція, так і самотність пов'язані з більш високими показниками серцевої недостатності.
Також Фокус писав про те, що мозок самотніх людей працює зовсім по-іншому. Дослідження показало, що існують відмінності не тільки між самотніми і не самотніми людьми, але навіть між окремими одинаками.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.