За останні кілька десятиліть йога набула величезної популярності в усьому світі. Доведено, що вона покращує поставу, підвищує гнучкість, усуває стрес і тривогу, а також покращує якість сну.
Якщо ви регулярно займаєтеся йогою, то це великий плюс. Але чи впевнені ви, що їсте правильну їжу до і після занять йогою? Ми зібрали для вас список продуктів, які можна їсти, а від чого слід відмовитися
Перед заняттями йогою: що потрібно їсти
Перш за все, дуже важливо залишатися зволоженим перед початком тренування. Тому перед вправами випийте багато води.
Також з'їжте невеликий перекус за 60-90 хвилин до заняття. Найкраще з'їсти банан, жменю ягід або протеїновий коктейль. Якщо у вас дуже мало часу, випийте склянку мигдалевого молока чи соку.
Перед заняттями йогою: що не можна їсти
Уникайте споживання великої кількості кофеїну перед заняттям, особливо якщо ви випили одну або дві чашки чаю або кави протягом дня. Кофеїн зневоднює організм, тож це не найкращий вибір перед заняттям йогою.
Також ніколи не їжте багато перед заняттям. З повним шлунком вам буде важко приймати пози йоги. Тому їжте легку їжу.
Після йоги: що їсти
Після закінчення заняття йогою випийте пару склянок звичайної води або кокосової води. Це допоможе відновити організм і запобігти зневодненню.
Крім того, з'їжте поживну і ситну їжу після заняття. Після ранкових занять спробуйте з'їсти омлет з великою кількістю овочів. Після вечірніх сеансів - лосось на грилі з овочами на вечерю.
Після йоги: що не можна їсти
Після спітнілого заняття йогою не відкорковуйте пляшку вина або пива. Тому що в такому випадку ви ризикуєте зневоднити організм, що може призвести до легкого або сильного головного болю.
Також не потурайте своїй любові до цукру. І навіть якщо ви збираєтеся з'їсти трохи, переконайтеся, що це нерафінований цукор, як у вівсянці.
Раніше OBOZ.UA опублікував пози йоги, які допоможуть запобігти проблемам щитовидної залози.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.