Нездоровий спосіб життя та напружений графік сприяють появі частих тривог та пасивного стресу. Ці фактори суттєво впливають на психологічне здоров’я людей, а тому слід навчитись боротись із такими обставинами.
Більшість цих проблем можуть вирішити асани, які допомагають заспокоїти розум, покращують кровообіг та підвищують рівновагу, покращуючи загальну роботу мозку. Які вправи варто виконувати регулярно, дізнавались в OBOZ.UA.
Сету Бандха Сарвангасана (поза моста)
Поклавши руки біля тіла долонями вниз, ляжте на спину. Поставте ступні на підлогу, зігнувши ноги в колінах. Відірвавши спину від підлоги, спираючись на плечі, руки та стопи, дихайте повільно і глибоко, утримуючи позу протягом однієї хвилини. Повторіть цю практику, що допоможе розслабити мозок і нервову систему, підвищуючи загальний стан спокою.
Сарвангасана (стійка на плечах)
Ляжте на спину, тримаючи ноги зчепленими разом. Підніміть повільно ноги вгору так, щоб вони утворили кут 90 градусів з тілом. Щоб підтримати спину, використовуйте долоні, зігнувши лікті на килимку. Ця поза сприяє не лише зміцненню розуму і тіла, а й підвищенню фізичної гнучкості та стабілізації нервової системи.
Халасана (поза плуга)
З позиції стійки на плечах, зігніть стегна, щоб опустити пальці ніг на підлогу. Сполучіть руки разом і витягніть передпліччя за спину, тримаючися у цьому положенні зручно для вас. Після розслаблення повторіть вправу. Ця практика сприяє покращенню кровообігу в мозку, заспокоєнню нервової системи та боротьбі зі стресом і втомою.
Ваджрасана (поза ромба)
Установіться прямо на підлозі або килимку, зіставивши стегна з литковими м'язами. Залишайтеся в цій позі протягом кількох хвилин, сконцентруйтеся на своєму природному диханні. Ця проста асана допомагає заспокоїти розум, покращити травлення і підвищити кровообіг, і може бути виконана навіть після прийому їжі.
Шавасана (поза трупа)
Уклавшись прямо на спину, розведіть руки в обидва боки з долонями вгору і розслабтеся, утримуючи цю позу протягом декількох хвилин перед повторенням. Шавасана відома своєю здатністю допомагати у зменшенні стресу, тривоги та депресії, а також у заспокоєнні як розуму, так і тіла.
РанішеOBOZ.UA опублікував інформацію, які асани варто виконувати тим, хто працює віддалено.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.