Непереносимість лактози та алергія на молоко: В чому різниця?
Непереносимість лактози та алергія на молоко: В чому різниця?

Непереносимість лактози та алергія на молоко: В чому різниця?

Незважаючи на природну користь молока, багато людей не можуть насолоджуватися ним у повній мірі. Це викликано різними причинами, серед яких - непереносимість лактози.

Лікарі зазначають, що це нездатність організму перетравлювати природний цукор, що міститься в молочних продуктах. OBOZ.UA розповідає про кілька поширених міфів про непереносимість лактози.

Міф: це те саме, що алергія на молоко

Нагадаємо, що алергія на молоко - це реакція імунної системи на білки в молоці і симптоми можуть різко відрізнятися від висипу до таких екстремальних, як анафілаксія. Водночас люди з непереносимістю лактози мають симптоми в основному шлунково-кишкові. Вони не можуть перетравлювати цукор-лактозу, що міститься в молоці, оскільки їхній організм не виробляє достатньої кількості ферменту лактази, який відповідає за розщеплення лактози.

Міф: Ви народжуєтеся з цим

Згідно з медичною статистикою, людина рідко народжується з непереносимістю лактози через відсутність активності вироблення лактази. Це відоме як вроджена непереносимість лактози, оскільки вона передається від одного покоління до наступного в процесі, коли обидва батьки повинні передати варіант гена.

Міф: ви ніколи не можете їсти молочні продукти

Такий діагноз не означає, що ви маєте відмовлятися від молока та супутніх продуктів. Зверніть увагу на те, що на ринку є безліч безлактозних продуктів, у тому числі молоко без лактози та інші подібні продукти, які забезпечать вас усіма необхідними поживними речовинами без будь-яких побічних ефектів.

Міфи: нема потреби звертатися до лікаря

Якщо ви відчуваєте неприємні симптоми при споживанні молочних продуктів - таких як гази, спазми в животі, нудота та діарея, обов’язково пройдіть тест на непереносимість лактози. Водночас ці симптоми також можуть свідчити про більш серйозний основний стан здоров’я, тому стає життєво важливо звернутися до лікаря, коли ви бачите ознаки.

Раніше OBOZ.UA розповів чому варто пити мигдальне молоко.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader