Про це сьогодні заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, передає агенція Reuters.
російські ракетні і безпілотні атаки на енергетичний сектор України посилилися з березня, що призвело до значних збитків і відключень у багатьох регіонах.
Україна намагається компенсувати генеруючі потужності, знищені російськими атаками.
В українському уряді, атаки завдали сектору збитків на суму понад 1 мільярд доларів США, що призвело до втрати 8000 МВт-год генеруючих потужностей енергетичної системи. При цьому зараз Київ може імпортувати з ЄС не більше 1700 МВт-год електроенергії одночасно.
"Ми ведемо переговори. Наше завдання - максимально збільшити цю цифру. Технічно ми можемо отримати, імпортувати понад 2 тис. МВт-год, навіть 2,4 тис. МВт-год. Я впевнений, що рішення буде прийнято", - сказав Галущенко.
Голова національного оператора енергомереж України "Укренерго" Володимир Кудрицький розповів, що 1700 МВт-год - це "поки що стеля".
"Все залежатиме від того, наскільки швидко наші європейські колеги - енергосистемні оператори сусідніх країн - зможуть реалізувати проекти з розширення пропускної здатності своїх мереж", - додав Кудрицький.
За його словами, європейським мережевим компаніям потрібен час і гроші, щоб зміцнити деякі свої підстанції, встановити додаткові трансформатори або побудувати нові лінії електропередачі.
"Ми вважаємо, що 3500-4000 МВт-год пропускної здатності міждержавного інтерконектору – це те, що ми можемо мати упродовж п’яти років", – підсумував Кудрицький.
Через дефіцит електроенергії "Укренерго" було змушено вводити регулярні відключення промислових споживачів і домогосподарств, а також підтримувати високі тарифи на імпорт.