Чи варто відмовлятися від вуглеводів? Міфи та правда про харчування
Чи варто відмовлятися від вуглеводів? Міфи та правда про харчування

Чи варто відмовлятися від вуглеводів? Міфи та правда про харчування

У процесі коригування ваги одне з питань полягає у тому, якого рівня вуглеводів потрібно дотримуватися. Поради і думки бувають різні, і у них важко розібратися.

Дехто пропонує зовсім відмовитися, а хтось не радить цього робити. OBOZ.UA розповідає про п’ять поширених міфів про вуглеводи.

Міф: від вуглеводів товстішають

Не завжди на збільшення ваги впливають вуглеводи, адже варто звертати увагу на їх тип і кількість. Збільшують вагу рафіновані вуглеводи, такі як десерти, білий хліб, рис і макарони. Для скидання ваги обмежте споживання вуглеводів однією чашкою за один прийом їжі.

Міф: усі вуглеводи однакові

Варто не забувати, що різні типи вуглеводів розщеплюють цукор з різною швидкістю, залежно від вмісту клітковини. Рекомендується відмовитися від оброблених продуктів, випічки, солодких напоїв, солодощів, оскільки всі вони містять порожні калорії. Обирайте здорові продукти, такі як цільнозернові (цільнозерновий хліб, коричневий рис), крохмалисті овочі (картопля, солодка картопля, кукурудза) і свіжі фрукти.

Міф: дієти з низьким вмістом вуглеводів здоровіші

Навіть якщо ви повністю відмовитися від вуглеводів, ви одразу не стане здоровішим. Від вуглеводів є користь, адже вони забезпечують організм енергією, і їх недостатнє споживання може призвести до млявості або навіть до ознак низького рівня цукру в крові. Також вони забезпечують такі необхідні поживні речовини, як клітковина, вітамін B, залізо та фолієва кислота. Тому варто знайти правильний баланс вуглеводів у вашому раціоні.

Міф: уся біла їжа нездорова, її слід уникати

Не варто робити поспішні висновки, адже споживання у помірній кількості цих продуктів насправді може бути необхідними для міцного здоров’я, оскільки вони містять велику кількість фітонутрієнтів, багаті антиоксидантами та підсилюють імунітет. Ви знайдете багато поживних речовин у цвітній капусті, картоплі, цибулі та часнику, квасолі та яблуках.

Міф: фрукти шкідливі, оскільки містять багато вуглеводів

Насправді фрукти корисні, адже містять такі поживні речовини, як клітковина, вітаміни, мінерали та фітонутрієнти. Треба лише пам’ятати про порцію, яку вони беруть. Корисно також вживати свіжі/заморожені фрукти в обмеженій кількості. Однак уникайте фруктових соків, оскільки вони містять більше фруктози, але не мають достатньо клітковини.

Раніше OBOZ.UA розповів, чому не можна відмовитися від вуглеводів.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader