Шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca вперше визнала в суді, що її вакцина від COVID-19 може спричинити синдром тромбозу і тромбоцитопенії (TTS). Це рідкісний наслідок, причинно-наслідкові зв'язки якого поки що не встановлені.
Як передає Daily Mail, проти компанії було подано груповий позов на декілька мільйонів фунтів. Десятки сімей стверджують, що вони або їхні близькі постраждали чи були вбиті "дефектною" вакциною фармацевтичного гіганта. Юристи, які представляють позивачів, вважають, що в деяких справах компенсація може сягнути 20 мільйонів фунтів стерлінгів (трохи більше 25 мільйонів доларів).
AstraZeneca, яка заперечує ці претензії, в юридичному документі, поданому до Високого суду Лондона в лютому, визнала, що її вакцина "може в дуже поодиноких випадках викликати TTS".
TTS – це захворювання, при якому в людини виникають тромби й низька кількість тромбоцитів (останні зазвичай допомагають крові згортатися).
Хоча протягом двох років тромбоз вважався потенційним побічним ефектом вакцинації від коронавірусу, це вперше, коли AstraZeneca визнала ризик TTS, пов'язаний із препаратом, у суді.
"Ми співчуваємо всім, хто втратив близьких або повідомив про проблеми зі здоров'ям. Безпека пацієнтів є нашим вищим пріоритетом... На основі сукупності даних клінічних випробувань і реальних даних постійно доводиться, що вакцина AstraZeneca-Oxford має прийнятний профіль безпеки. Регулюючі органи у всьому світі послідовно заявляють, що користь від вакцинації переважує ризики надзвичайно рідкісних потенційних побічних ефектів", – йдеться в заяві компанії.
Представники фармгіганта також додали, що "причинно-наслідковий зв'язок у кожному окремому випадку буде предметом експертизи".
Як писав OBOZ.UA, нещодавно в Німеччині виявили 62-річного чоловіка, який отримав рекордну кількість щеплень від COVID-19. Трохи більше ніж за два роки він зробив 217 уколів різними вакцинами. На побічні ефекти чоловік не скаржився.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.