На тлі судових розглядів фармацевтичний гігант визнав можливі небезпечні ускладнення від своєї вакцини. Їй загрожує колективний позов від людей, чиї близькі постраждали від тромбозу.
Фармацевтичний гігант AstraZeneca визнав потенційний зв'язок між своєю вакциною COVID-19 і рідкісним, але серйозним захворюванням, відомим як синдром тромбозу з тромбоцитопенією (СТТ). Це визнання стало частиною судових документів, які компанія подала до Вищого суду Великої Британії в лютому, що стало поворотним моментом у триваючому колективному позові, в якому стверджується, що вакцина стала причиною серйозних травм і навіть смертей, пише The Telegraph.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Компанія у співпраці з Оксфордським університетом розробила вакцину від COVID-19, яка у великих кількостях вироблялася індійським Інститутом сироватки. Вакцина, що отримала назву Vaxzevria, свого часу стала наріжним каменем у глобальній боротьбі з пандемією. Незважаючи на її широке застосування, нещодавнє визнання компанії в суді посилило пильну увагу до її творіння. У заяві AstraZeneca докладно йдеться про те, що СТТ може розвиватися незалежно від вакцинації, але також визнається, що в рідкісних випадках вакцина може стати причиною його прояву, про що також ішлося в дослідженні вчених 2021 року. Однак точний механізм, що викликає це, залишається невідомим.
Позов набув широкого поширення після заяв кількох сімей, зокрема Джеймі Скотта, який, як повідомляється, отримав незворотну черепно-мозкову травму через СТТ після введення вакцини. Ці історії розповідають про серйозні наслідки цього захворювання, що характеризується утворенням тромбів і низьким рівнем тромбоцитів. Те, що сталося, призвело до закликів постраждалих сімей до відповідальності та компенсації і колективного позову до суду.
Визнання компанії AstraZeneca в судових документах вивело цю проблему на передній план, порушивши питання про безпеку вакцин у деяких випадках. Так, в Австралії органи охорони здоров'я відмовилися від вакцини AstraZeneca у зв'язку з аналогічними проблемами, оприлюдненими у звітах. Юридичні баталії, що розгортаються, і розслідування безпеки вакцин, що тривають, продовжують залишатися важливим розділом у глобальній реакції на COVID-19 і його наслідки, представляючи суспільству складний баланс між користю для здоров'я населення і потенційними ризиками в довгостроковій перспективі.
Раніше Фокус писав про новий штам коронавірусу під назвою Пірола і його небезпеки. Пандемія Covid-19 завершилася вже давно, але вірус, що мутує знов і знов, досі не послаблює свою присутність, вкотре явивши на світ потенційно небезпечний варіант.
Також Фокус писав про те, що вакцину від COVID-19 пов'язали з розвитком захворювань мозку. Нове дослідження вчених виявило можливий зв'язок між популярними вакцинами від COVID-19 і ризиком розвитку різних захворювань, але деякі вчені закликають не робити поспішних висновків.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.