Відомо, що Трипільська ТЕС забезпечувала понад 50% генерації для Центру. В ексклюзивному інтерв'ю для 24 Каналу радник голови ОПУ Михайло Подоляк пояснив, як вирішуватиметься ця проблема.
Які рішення можливі
Михайло Подоляк наголосив, що влада шукатиме рішення. Зокрема, відбуватиметься імпорт електроенергії, проводитимуться масштабні ремонтні роботи з можливістю замінити те, що знищено.
Будемо інакше працювати з різними можливостями різних ТЕС, гідро-, теплогенеруючих спроможностей і так далі. Все це робитиме Україна,
– зазначив посадовець.
Крім цього продовжуватиметься робота з міжнародними партнерами щодо надання Україні сучасних систем ППО, зокрема, Patriot. Бо якби ці додаткові установки вже були, то таким руйнуванням вдалося б запобігти.
"Дуже добре, що десь на складах стоїть Patriot, він там виконує "важливу роботу", дає відчуття комфортного проживання. Але було б бажано використовувати Patriot, який через 10 років списуватиметься через апгрейд зброї. І використовувати його сьогодні безпосередньо на території України. Тому будемо про це продовжувати говорити", – сказав Подоляк.
Також він додав, що Україна самотужки не може побудувати такі потужні системи протиповітряної оборони, як, власне, і будь-яка інша країна в короткі терміни і в умовах інтенсивної війни.
Росіяни вдарили по Трипільській ТЕС: що відомо
- Унаслідок ворожого обстрілу розпочалася масштабна пожежау турбінному цеху. Відбулися роботи з її ліквідації. Працівники, які були на зміні, не постраждали.
- Трипільська ТЕС була найбільшим постачальником одразу у три області України: Київську, Черкаську та Житомирську. Встановлена потужність становила приблизно 57%.
- Після цієї атаки ПАТ "Центренерго" втратило усі свої теплоелектростанції. Крім Трипільської ТЕС до нього входили Зміївська ТЕС у Харківській області, Вуглегірська ТЕС у Донецькій області, зокрема. Перша зруйнована 22 березня внаслідок атаки, інша – окупована влітку 2022 року.