Французькі дослідники виявили молекулу, яка провокує алергічні запалення дихальних шляхів та викликає астму та риніт. Свої висновки науковці опублікували в журналі Journal of Experimental Medicine.
Алергія дихальних шляхів
Згідно зі статистичними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), за останні 30 років алергічні захворювання, як-отбронхіальна астма, стали одними з найпоширеніших у світі.
Рівень захворюваності зростає як серед дорослих, так і серед дітей. Наприклад, кожна третя дитина в Європі страждає від алергії, а кожна десята — від бронхіальної астми.
В Україні хворіє щонайменше третина населення. Крім того, з проявами алергії, такими як кропив’янка, легкий риніт, подразнення очей та горла, зіткнувся хоча б раз у житті майже кожен.
Що спричиняє запалення
Вченим давно відомо, що легеневий епітелій відіграє ключову роль у запаленні дихальних шляхів, але чому виникає цей процес з’ясували лише нещодавно.
Виявляється, у цьому “винна” молекула TL1A , що належить до сімейства алармінів. Вона вивільняється клітинами легеневого епітелію лише за кілька хвилин після контакту з алергеном та взаємодіє з іншою молекулою, інтерлейкіном-33, яка активує імунну систему. Внаслідок цього імунні клітини провокують реакції, що викликають алергічне запалення.
Очікується, нові дані знадобляться для розробки препаратів на основі антитіл, які блокують сигналізацію TL1A.
Джерело: Medicalxpress