Підсумки 17.02: Вихід з Авдіївки і план А
Підсумки 17.02: Вихід з Авдіївки і план А

Підсумки 17.02: Вихід з Авдіївки і план А

Сили оборони України вийшли з Авдіївки; У США є лише план А, який полягає в тому, аби підтримувати Україну усім, що їй необхідне. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Українські війська вийшли з Авдіївки Донецької області, щоб уникнути оточення та з метою збереження життя та здоров’я військовослужбовців. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Міністр оборони заявив, що українські військові винесли певні уроки після втрати міста Авдіївка у Донецькій області. У той же час він вказав на критичний брак боєприпасів та зауважив, зо Україна зможе повернути назад своє місто.

Володимир Зеленський заявив, що Україна здатна перемогти у війні проти Росії, але її дії обмежуються дальністю й достатністю озброєння. Він підкреслив, що ситуація в Авдіївці це підтверджує. Водночас, як він зазначив, вихід з міста був логічним та професійним рішенням заради життів військових.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що на Мюнхенській конференції з питань безпеки поговорив телефоном із лідером США Джозефом Байденом, зокрема і про подальшу підтримку України з боку Штатів. Байден наголосив, що підтримка України – це “підтримка демократії та свободи”, і треба разом захистити ці цінності.

Віцепрезидентка США Камала Гарріс на спільній пресконференції із Зеленським заявила, що у керівництва Штатів є тільки “план А” у питанні подальшої підтримки України – забезпечити Сили оборони всім необхідним.

Підрозділи Повітряних сил знищили на Східному напрямку одразу три російських винищувачі. Про це повідомив командувач Повітряних сил Микола Олещук.

Президент Чехії Петр Павел повідомив про 800 000 снарядів, які можуть бути відправлені до України протягом кількох тижнів, якщо буде фінансування. Павел заявив, що треба забезпечити надання Україні зброї та боєприпасів “з усіх можливих джерел”.

Єврокомісар із питань фінансів Йоганнес Ган вважає, що з 2025 року Європейський Союз зможе виготовляти до двох мільйонів артилерійських снарядів для України щороку. Він акцентував, що до березня 2024-го ЄС зможе передати Україні 500 тисяч артилерійських боєприпасів. Він визнав, що ЄС не зміг виконати обіцянку про постачання мільйона снарядів Україні через проблеми з виробництвом.

Новий завод буде випускати шестизначну кількість артилерійських снарядів калібру 155 мм на рік. Концерну Rheinmetall належатиме 51% акцій спільного підприємства, а українській компанії – 49%. Rheinmetall нині є найбільшим партнером України. Зокрема, у 2022 році група прийняла замовлення на суму близько 900 млн євро, а у 2023 році обсяг замовлень зріс приблизно до 2,5 млрд євро.

Заступниця генерального прокурора Ліза Монако та генеральний секретар Естонії Тиніс Саар оголосили на Мюнхенській конференції з безпеки про передання майже 500 000 дол конфіскованих російських коштів для України.Ці активи були конфісковані у справі про мережу незаконних закупівель високоточних верстатів для військової промисловості РФ.



Теги за темою
США Володимир Зеленський Джо Байден Гроші Зброя Донецька область Чехія Естонія
Джерело матеріала
loader
loader