Як повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, відповідне рішення схвалив Кабінет Міністрів, передає Укрінформ.
«Зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків - задачі, на вирішення яких спрямована програма «Доступні ліки». Завдяки їй українці можуть отримати лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою. Перелік медпрепаратів постійно розширюється. Відпуск ліків в межах програми здійснюється в аптеках, що мають відповідний договір з НСЗУ. Однак, досить часто, аптеки, які знаходяться в лікарнях, не мають таких договорів. Відповідно, пацієнт не має можливості отримати призначені лікарем препарати за програмою реімбурсації в медзакладі. Сьогодні ми вирішуємо це питання. Відтепер аптеки у медзакладах будуть зобов’язані укласти договір з НСЗУ та долучитись до програми «Доступні ліки». А отже, українські пацієнти зможуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою за програмою реімбурсації прямо в аптеці медзакладу», - сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.
Для отримання відшкодування вартості лікарських засобів з 1 січня 2024 року аптеки, незалежно від форми власності та підпорядкування, повинні подати заяви про укладення договору до Національної служби здоровʼя.
Ще з 1 квітня 2019 року Національна служба здоровʼя адмініструє програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» і напряму відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків за рецептом.
Загалом з 2019 року НСЗУ виплатила аптекам за відпущені лікарські засоби близько 8 млрд гривень.
Програма реімбурсації «Доступні ліки» дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків. Наразі 4,43 млн пацієнтів отримали «доступні ліки» безоплатно або з доплатою. По всій країні близько 14 тисяч аптек мають договір із НСЗУ та отримують відшкодування повної або часткової вартості ліків.
Зараз програма реімбурсації «Доступні ліки» включає 515 торгових назв лікарських засобів за такими напрямами:
- 232 - для лікування серцево-судинних захворювань (в т. ч. для профілактики інсультів та інфарктів);
- 53 - для лікування цукрового діабету 2 типу;
- 4 - для лікування нецукрового діабету;
- 23 (+9 комбінацій) - для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів;
- 65 - для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії;
- 7 - для лікування хвороби Паркінсона;
- 21 - для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді;
- 72 - препарати інсуліну;
- 6 - для знеболення паліативних хворих;
- 23 - тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів схвалив порядок реалізації Програми медичних гарантій.
Фото: МОЗ