Україна на шостому місці у світі за кількістю телеграм-каналів з понад мільйоном підписників, — Telemetrio
Україна на шостому місці у світі за кількістю телеграм-каналів з понад мільйоном підписників, — Telemetrio

Україна на шостому місці у світі за кількістю телеграм-каналів з понад мільйоном підписників, — Telemetrio

Аналітики дослідження прогнозують, що найближчим часом мільйонниками можуть стати ще з десяток українських каналів.

В Україні діє понад 33 тисячі активних телеграм-каналів із сумарною кількістю 282,6 млн підписників. При цьому Україна – на шостому місці у світовому списку за кількістю каналів з понад 1 мільйоном підписників. Таких в Україні – 13. Про це свідчать результати дослідження, проведеного українським сервісом Telemetrio.

Згідно з результатами дослідження, 80,86% опитаних обирають месенджер для читання новин. До того ж, понад 76% користувачів довіряють новинам, отриманим з телеграму.

Найбільше українські користувачі читають категорії «Новини і медіа» та «Політика», вони налічують 118 млн та 30 млн підписників відповідно. Це відрізняється від загальних тенденцій по всьому світу, де ці категорії займають четверту та п’яту сходинки. Дані дослідження підкреслюють популярність та важливість тем, прямо або опосередковано пов’язаних із війною в Україні, зазначили у Telemetrio.

Україна на шостому місці у світі за кількістю телеграм-каналів з понад мільйоном підписників, — Telemetrio - Фото 1

Вони залишили позаду у топ-10 популярних категорій телеграм-каналів «Продажі», «Заборонений контент», «Кар’єру», Музику», «Подорожі», «Вивчення мов», «Блоги», «Гумор та розваги».

Під час дослідження з’ясували, що в середньому рівень накрутки за усіма категоріям в українському сегменті телеграму складає майже 2%, коли у світі – 4,6%. Проте за рівнем накрутки в категорії «Новини & медіа» Україна посіла четверте місце у світі.

Специфічним для українського сегменту є й те, що серед лідерів за кількістю підписників є канали, що моніторять ворожі ракетні обстріли. Приклад такого каналу – «Николаевский Ванек», який за 2023 рік продемонстрував рекорд зростання аудиторі: з 200 тисяч до 1,5 млн. У десятці за зростанням є ще два канали такого спрямування – «Повітряні Сили ЗС України» та «Повітряна Тривога Де Ракета».

Десятка каналів за зростанням аудиторії виглядає таким чином:

 Україна на шостому місці у світі за кількістю телеграм-каналів з понад мільйоном підписників, — Telemetrio - Фото 2

За кількістю локальних каналів лідирують Київ та область 1177 каналів, з аудиторією у 12 млн читачів, Херсонщина 587 каналів, з аудиторією у понад 4 млн читачів, та Львівщина 556 каналів, з аудиторією у 4,3 млн читачів.

У Telemetrio вважають, що популярність телеграму продовжить рости найближчим часом в Україні.

«По-перше, росте аудиторія та її активність. 55% користувачів зазначають, що вони в Telegram — тому що всі їхні друзі і знайомі тут.

По-друге, росте кількість каналів та їхній розмір. Навіть якщо рахувати лише канали-мільйонники, Україна знаходиться на 6 місці у світовому рейтингу та налічує 13 таких каналів. Аналітики дослідження прогнозують, що найближчим часом мільйонниками можуть стати ще з десяток українських каналів.

По-третє, частина інших соцмереж, наприклад Facebook, навпаки, втрачають українську аудиторію, а отже Telegram потенційно може зайняти їх частку ринку», зазначено у повідомленні.

За допомогою штучного інтелекту команда Telemetrio проаналізувала популярність українських політиків в телеграм-каналах за кількістю згадок та їх спрямуванням. У трійці лідерів Володимир Зеленський, Віталій Кличко та Михайло Подоляк. Щоправда, лише у президента домінують згадки позитивного та нейтрального характеру.

У лідерах за кількістю згадок серед громадських діячів та військових у Телеграмі  Кирило Буданов, Валерій Залужний та Олександр Сирський.

Україна на шостому місці у світі за кількістю телеграм-каналів з понад мільйоном підписників, — Telemetrio - Фото 3

За даними Telemetrio, 29% опитаних проживають в Києві та на Київщині, 10% мають статус ВПО. На другому та третьому місцях – Львівщина (8,1%) та Дніпропетровська область (6,4%).

Майже половина опитаних користувачів (46%) – це молодь віком до 25 років. З них 28% людей віком 18-25 років, а також 18% тих, кому менше як 18. За статтю опитана аудиторія розділилася майже навпіл: 52% чоловіків та 44% жінок, 4% респондентів утрималися від відповіді.

33% опитаних користувачів зазначили, що не мають постійного доходу, 32% заробляють до 18 000 гривень на місяць, близько 18% опитаних заробляють від 38 000 гривень на місяць.

Нагадаємо, Центр протидії дезінформації при РНБО повідомляє про збільшення кількості фейкових телеграм-каналів, які маскуються під канали українських військових підрозділів. Експерти не рекомендують заходити в такі канали, оскільки ними може користуватися ворожа розвідка.

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Соцмережі
Джерело матеріала
loader
loader