Експерти Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ України розповіли про те, кому в обов’язковому порядку слід проходити профілактичні медичні огляди навіть у воєнний час.
– Воєнний стан не впливає на порядок проходження обов’язкових медичних оглядів. Відтак, вони, як і в мирний час, проводяться відповідно до законів та підзаконних актів України, – зазначили в ЦГЗ.
Медогляд для працівників
У Центрі нагадали, що обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні медичні огляди мають проходити працівники:
- підприємств харчової промисловості, громадського харчування та торгівлі;
- лікувально-профілактичних, дошкільних та навчально-виховних закладів;
- водопровідних споруд, об’єктів комунально-побутового обслуговування;
- інших підприємств, установ, організацій, професійна або інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь;
- зайняті на важких роботах і роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці.
За словами експертів, роботодавець зобов’язаний власним коштом профінансувати та організувати проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників.
Що входить до медогляду
У ЦГЗ зазначили, що обов’язковий профілактичний медичний огляд, згідно з Переліком, затвердженим наказом МОЗ України № 280 від 23 липня 2002 року, передбачає:
- загальне обстеження лікарями-спеціалістами (терапевт, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог та інші (за потреби);
- лабораторне обстеження;
- функціональне обстеження.
Для проведення медичного огляду потрібно надати документ, що посвідчує особу, та фотокартку розміром 3х4 см.
Працівники, які без поважних причин не пройшли в установлений строк обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, від роботи відсторонюються та можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності, нагадали в ЦГЗ.