Байден відстає від Трампа у передвиборчому опитуванні WSJ
Байден відстає від Трампа у передвиборчому опитуванні WSJ

Байден відстає від Трампа у передвиборчому опитуванні WSJ

Байден відстає від Трампа у передвиборчому опитуванні WSJ

Частина американців незадоволені робою Байдена, а також критикують його економічну стратегію. 

Згідно з новим опитуванням Wall Street Journal, політичні позиції нинішнього лідера США Джо Байдена є найслабшими за весь час його президентства. Виборці дали Байдену найнижчу оцінку за його роботу і вперше надали перевагу колишньому президенту Дональду Трампу в гіпотетичному президентському поєдинку 2024 року, пише WSJ.

Байден відстає від Трампа на 4 відсоткових пункти, 47% проти 43%, у гіпотетичному голосуванні, якщо вибір стоятиме між цими двома кандидатами. Перевага Трампа зростає до 6 відсоткових пунктів (37% проти 31%), якщо до протистояння додаються п'ять інших потенційних кандидатів. Разом вони мають 17% підтримки, а найбільше - Роберт Кеннеді-молодший (8%), який відмовився від участі у виборах від Демократичної партії та балотуватиметься як незалежний кандидат.

Незадоволення Байденом простежується в новому опитуванні, хоча більша його частина з'являється серед демократично налаштованих груп, які все ще можуть підтримати його в день голосування. Лише 23% респондентів кажуть, що політика Байдена допомогла їм особисто, тоді як 53% заявили, що програма чинного президента їм зашкодила. І навпаки, близько половини виборців заявили, що політика Трампа, коли він був президентом, допомогла їм особисто – це більше, ніж 37% опитаних, які висловили протилежну думку.

 

Близько 37% респондентів схвалюють роботу Байдена, що є найнижчим показником в опитуваннях WSJ за час його президентства, тоді як 61% бачать його загальний імідж у несприятливому світлі, що є рекордно високим показником. "Байденоміка" — економічна програма Байдена, позитивно сприймається менш ніж 30% виборців, а негативно - більш ніж половиною.

Ці результати стали черговим тривожним сигналом для Байдена і демократів, дехто з яких відкрито говорив про занепокоєння щодо шансів 81-річного президента і все частіше попереджав про можливе повернення 77-річного Трампа, зображуючи республіканця як одержимого відплатою із небезпекою для демократії.

Виборці вважають, що Байден краще, ніж Трамп, справляється з проблемою абортів (44% проти 33%), що дає йому перевагу в питанні, яке сприяє підвищенню рейтингу кандидатів від Демократичної партії. Виборці, які не визначилися щодо президентських перегонів, схиляються до демократів і в інших питаннях — це свідчить про те, що їх можна буде переконати підтримати Байдена під час реального голосування.

Аналогічно, частина прихильників Байдена на виборах 2020 року наразі не визначилася, але може підтримати його у день виборів. 

Республіканський соціолог Тоні Фабріціо, який проводив опитування WSJ разом з демократом Майклом Бочіаном, приділяє особливу увагу 24% виборців, яких він називає "незадоволеними демократами" - прихильниками партії, які вважають, що інфляція, їхні особисті фінанси або країна загалом рухаються в неправильному напрямку. Близько 16% цих виборців не визначилися, за кого голосуватимуть на президентських виборах, а 7% підтримують Трампа.

Дві третини виборців оцінюють стан економіки як поганий або не дуже хороший, і дві третини кажуть, що економіка погіршилася за останні два роки, за час перебування Байдена на посаді. 48% опитаних не вірять, що нинішнє покоління буде жити краще, ніж попереднє, порівняно з 44%, які вважають, що умови для нинішнього покоління будуть кращими.

Економічне занепокоєння, схоже, сильно впливає на молодих виборців, які є важливою опорою Демократичної партії. Наприклад, менше третини опитаних віком до 35 років вважають, що економіка перебуває в хорошій формі, порівняно з 40% виборців у віці 65 років і старше. 

Соціолог від Демократичної партії Майкл Бочіан сказав, що Байден наразі не має сильної підтримки від кількох груп, які постійно голосують за демократів - молодих виборців, темношкірих і латиноамериканських виборців.

"Вони зараз відчувають економічний стрес і виклики. І не виявляють такого ентузіазму, як у 2020, 2022 роках", - сказав він. 

Але з урахуванням того, що до виборів залишився рік, за словами соціолога, відновлення коаліції Байдена "цілком реальне".

Однією з ознак того, що песимізм може зменшитися, є те, що на думку 26% респондентів, ситуація з інфляцією рухається в правильному напрямку, порівняно з 20% в останньому опитуванні, проведеному в серпні. Якщо ця тенденція збережеться, то вона може допомогти Байдену покращити свої позиції.

Президент США скоригував послання щодо економіки, щоб приділити більше уваги приборканню інфляції, а не створенню робочих місць. Байден і його команда також посилили увагу до найбільш суперечливих висловлювань Трампа, які свідчать про авторитарний підхід експрезидента.

Опитування свідчить про те, що, хоча ставлення до Трампа вже давно усталене серед громадськості, виборці мають розпливчасте уявлення про деякі якості колишнього президента, і кампанія Байдена може вплинути на це уявлення. 

Респонденти кажуть, що слово "корумпований" більше стосується Трампа, ніж Байдена, чинного президента США більше опитаних вважають чесним. Визнання Трампа винним у скоєнні тяжкого злочину, проти якого висунуто звинувачення у чотирьох кримінальних провадженнях, змінило б результати голосування і дало б Байдену перевагу.

Але саме Байден зіштовхнувся з більшою проблемою, коли йдеться про імідж і компетентність. Респонденти вважають, що Трамп краще, ніж Байден, захистить кордон (на 30 відсоткових пунктів), приборкає інфляцію (на 21 відсотковий пункт) і розбудує економіку (на 17 відсоткових пунктів). Однак Байден лідирує в питанні про те, хто найкраще впорається з політикою щодо абортів, і виборці кажуть, що він більше, ніж Трамп, поважає демократію. Але опитані не вважають чинного президента США кращим за Трампа в питанні скорочення витрат на ліки - ключової ініціативи демократів.

Хоча виборці ставляться до обох партій несприятливо, негативні відгуки про Демократичну партію переважають позитивні на 18 відсоткових пунктів, порівняно з 13-відсотковим розривом для республіканців. Республіканці випереджають демократів на 5 відсоткових пунктів у питанні про те, яку партію респонденти підтримають на виборах до Конгресу наступного року. У серпні партії були фактично в рівних умовах.

Хоча опитування показує, що Трамп домінує на республіканських праймеріз з майже 60% підтримки, воно припускає, що колишній губернатор Південної Кароліни і представник США в ООН Ніккі Хейлі буде сильнішим кандидатом на загальних виборах. Хейлі випереджає Байдена на 17 відсоткових пунктів, 51% проти 34%, порівняно з перевагою Трампа в чотири відсоткових пункти.

Губернатор Флориди Рон Десантіс ділить з Байденом 45% голосів. Десантіс випереджав Байдена на 3 відсоткових пункти в опитуванні WSJ у квітні.

Якщо “поєдинок” Трампа та Байдена відбудеться, перевага колишнього президента у 4 відсоткових пункти стане значною перешкодою для чинного лідера США, оскільки Трамп потрапив у Білий дім у 2016 році і майже зробив це у 2020 році, значно відстаючи в загальнонаціональному голосуванні. Це свідчить про те, що лише перевага Байдена в кілька пунктів у національних опитуваннях дасть його кампанії впевненість у тому, що вона може перемогти в достатній кількості штатів, щоб сформувати більшість у Колегії виборщиків.

Кандидати від “третіх партій” та незалежні ускладнюють ситуацію. Опитування WSJ показує, що Кеннеді забрав би більшу підтримку від Трампа, ніж Байдена, але інші можливі кандидати заберуть ще більшу частку виборців від Байдена. Ці кандидати повинні відповідати вимогам допуску до голосування, які відрізняються в різних штатах, і остаточний склад виборчих бюлетенів у кожному штаті ще не відомий.

Опитування The Wall Street Journal проводилося з 29 листопада по 4 грудня 2023 року серед 1500 зареєстрованих виборців і мало похибку в межах плюс-мінус 2,5 відсоткових пункти. Опитування проведене за допомогою стаціонарних і мобільних інтерв'ю; з деякими респондентами зв'язалися за допомогою текстових повідомлень і запросили взяти участь в онлайн-форматі.

Якщо Трамп повернеться на посаду президента США і спробує припинити або різко скоротити військову, економічну та гуманітарну підтримку України з боку США, про що він вже говорив, Київ буде не єдиною  стороною, яка постраждає. До виборів 2024 року необхідно докласти зусиль, щоб поставити Україну в найкращу можливу позицію для того, щоб вона могла витримати все, що може зробити Трамп після обрання, писало раніше видання WP.

Чому прихильники ультраправого крила Республіканської партії симпатизують Путіну? Чому вони виступають проти надання допомоги Україні? Чому готові схвалити анексію Криму та Донбасу? Про світогляд виборців Трампа, Десантіса та Рамасвамі читайте у статті Анни Бродські-КроткіноїУ США є прихильники Путіна. Що про них потрібно знати”.

Джерело матеріала
loader
loader