Експети з нацбезпеки закликають адміністрацію Трампа обмежити продажі Nvidia H20 Китаю
Експети з нацбезпеки закликають адміністрацію Трампа обмежити продажі Nvidia H20 Китаю

Експети з нацбезпеки закликають адміністрацію Трампа обмежити продажі Nvidia H20 Китаю

Група з 20 експертів з національної безпеки та колишніх урядовців написала листа міністру торгівлі США Говарду Лутніку, закликаючи адміністрацію Трампа скасувати своє нещодавнє рішення дозволити Nvidia відновити продаж своїх чіпів штучного інтелекту H20 у Китаї.

У листі нещодавнє рішення адміністрації Трампа названо «стратегічною помилкою», яка матиме негативний вплив на «перевагу» ШІ США як у військових, так і в цивільних цілях.

У листі конкретно згадувався штучний висновок H20, процес використання навченої моделі штучного інтелекту для прийняття рішень на основі невидимих даних.

«H20 — це потужний прискорювач можливостей передового штучного інтелекту Китаю, а не застарілий чіп штучного інтелекту», — йдеться в листі. «Розроблений спеціально для роботи над порогами експортного контролю, H20 оптимізований для логічного висновку, процесу, відповідального за вражаюче зростання можливостей, досягнуте завдяки останньому поколінню моделей міркувань передового штучного інтелекту. Для завдань логічного висновку H20 перевершує навіть H100, чіп штучного інтелекту, до якого ця адміністрація обмежила доступ через його розширені можливості».

У листі також стверджувалося, що продаж чіпів H20 у Китаї погіршить існуючу проблему з чіпами штучного інтелекту в США; що ці чіпи можуть бути використані для підтримки китайських військових; і що це рішення послабить загальний контроль над експортом чіпів.

«Рішення заборонити експорт H20 на початку цього року було правильним», – йдеться в листі. «Ми просимо вас дотримуватися цього принципу та продовжувати блокувати продаж передових чіпів штучного інтелекту Китаю, оскільки Америка працює над збереженням своєї технологічної переваги. Це не питання торгівлі. Це питання національної безпеки».

Серед підписантів листа, серед інших, Метт Поттінгер, колишній заступник радника з національної безпеки під час першого терміну Трампа; Стюарт Бейкер, колишній помічник міністра внутрішньої безпеки за часів Джорджа Буша; та Девід Фейт, колишній член Ради національної безпеки.

Цей лист з'явився через два тижні після того, як Міністерство торгівлі США дало Nvidia зелене світло на поновлення продажу своїх чіпів штучного інтелекту в Китаї у зв'язку з поточними торговельними переговорами з Китаєм щодо рідкоземельних елементів . У той час Лутнік намагався применшити значення цього рішення та заявив, що H20 від Nvidia є «четвертим найкращим» чіпом штучного інтелекту компанії.

Минулого тижня адміністрація Трампа оприлюднила свій План дій щодо штучного інтелекту, в якому було наголошено на необхідності обмежень на експорт чіпів штучного інтелекту з США, але не було детально описано , як виглядатиме цей експортний контроль.

Джерело матеріала
loader
loader