Та в ЄС реагуватимуть серйозно на заяви Орбана тоді, коли відкриється уся правда про корумпованість прем'єра Угорщини. Про це 24 Каналу заявив російський правозахисник Марк Фейгін, зауваживши, що також мовиться про оточення Віктора Орбана.
"Гроші роблять свою справу. Якщо угорці продовжують обирати таких політиків, які підривають єдність ЄС, тоді мають бути прямі рішення", – сказав Фейгін.
Спочатку це можуть бути санкції проти Орбана та його оточення, а потім – дії щодо Угорщини. Російський правозахисник вважає, що Боррель правильно сказав, що цю країну ніхто не тримає в ЄС.
Як це можна порівняти з СРСР? Ті, хто хотів звідти вийти, туди танки приїжджали. Британія вийшла (з ЄС – 24 Канал) шляхом бюлетеня. Які танки, які літаки туди прилетіли?
– обурився Марк Фейгін.
Коли ЄС серйозно реагуватиме на заяви Орбана: дивіться відео
Гроші в кишеню
В Європейському Союзі рішення ухвалюють консолідовано. Тому заважати його роботі дуже легко.
"Одна справа, чого ви так себе поводите. "От, ми такі євроскептики. Вважаємо, що нам не треба Україна, ми її не пустимо. А з іншого боку ми за це отримали гроші в кишеню", – зазначив російський правозахисник.
Водночас Угорщина із задоволенням бере участь у програмах Європейського Союзу та користується грошима західних податкоплатників. І це, вважає Фейгін, виглядає дивно.
Терпіння лусне
Усі країни ЄС, переконаний російський правозахисник, тримаються в умовах війни разом завдяки Брюсселю. Кожна країна може дозволити собі сепаративні речі – зокрема, мати відносини з Москвою та торгувати з нею, попри обмеження. А ЄС – цього робити не може.
"Напевно, терпіння лусне. Якщо не так, то по-іншому. Угорщині запропонують залишити ЄС, якщо угорці продовжуватимуть", – наголосив Марк Фейгін.
Одіозні заяви прем'єра Угорщини
- Віктор Орбан звинуватив Європейський Союз у тому, що він буцімто хоче позбавити Угорщину ідентичності. Усе, мовляв, через те, що він нав'язує "ліберальну модель демократії". Прем'єр країни назвав Брюссель "поганою сучасною пародією Москви".
- Верховний представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель наголосив, що ніхто не зобов'язує Угорщину бути членом Європейського Союзу. Боррель додав, що не бачить жодної схожості між радянською окупацією Будапешту та тим, що відбувається у Берлемоні – будівлі, де розташована штаб-квартира Єврокомісії у Брюсселі.
- У Китаї Віктор Орбан зустрівся із Владіміром Путіним. Прем'єр Угорщини подякував за поставки "Росатому" та "Газпрому". Також він назвав війну Росії проти України "воєнною операцією" і сказав, що його країна не хотілапротистояти Росії.