6 липня вранці комісія Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з опечатування вільних корпусів на території Нижньої лаври опечатала 3 корпуси. Про це повідомила пресслужба Національного заповідника. Йдеться про корпуси №70,№71,№69.
Водночас віряни УПЦ (МП) продовжували перешкоджати роботі комісії і правоохоронців.
Міністр культури Олександр Ткаченко опублікував фото знайдених у 69 корпусі портретів російського імператора Миколи II та імператриці Олександри.
4 липня представники УПЦ МП не дали комісії перевірити та опечатати вивільнені корпуси. Зокрема, прихильники московського патріархату блокували входи до корпусів і співали молитви. Напередодні, в.о. голови заповідника Максим Остапенко розповів журналістам, що адміністрацію монастиря попередили про передачу п’яти приміщень.
5 червня комісія МКІП з прийому-передачі державного майна Києво-Печерської лаври завершила свою роботу та підписала з Національним заповідником відповідний акт. Міністр тоді зазначив, що загалом комісія перевірила та повертає у користування держави 79 об’єктів.
Кабінет міністрів України 30 березня визнав нечинним розпорядження від 2013 року про передачу майна Києво-Печерської лаври в безоплатне користування Українській православній церкві Московського патріархату і повернув Лавру в управління державі.
Однак УПЦ МП відмовилась покинути всі приміщення Києво-Печерської лаври, заявивши, що юридичних підстав для виселення нібито немає.
Скриншот відео: пресслужби НЗ "Києво-Печерська лавра", Фото: Українська Православна Церква / Telegram