Ткаченко сподівається, що ВР розгляне законопроєкт про діяльність релігійних організацій
Ткаченко сподівається, що ВР розгляне законопроєкт про діяльність релігійних організацій

Ткаченко сподівається, що ВР розгляне законопроєкт про діяльність релігійних організацій

Ухвалення закону щодо діяльності в Україні релігійних організацій (проєкт №8371) прискорить перебрання прав з боку держави на управління Нижньою Лаврою.

Таку думку висловив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону "Єдині новини", передає кореспондент Укрінформу.

"Ми сподіваємося, що у Верховній Раді розпочнуть розгляд законопроєкту, який було подано Державною службою з етнополітики та свободи совісті, щодо релігійних рганізацій, центр яких розташований на території країни-агресора. Це суттєво допомогло б нам у справі перебрання на державу управління Нижньою Лаврою", - сказав Ткаченко.

За його словами, комісія МКІП дослідила 79 об'єктів Лаври, які свого часу були передані монастирю, зафіксувала їхній стан і висунула вимогу в триденний термін передати ці об'єкти в управління державі згідно з рішенням уряду. Натомість представники МКІП, за словами Ткаченка, "не почули чіткої відповіді", тому справу розглядатиме суд.

Міністр нагадав, що 13 червня Господарський суд Києва відмовив УПЦ (МП) у доступі до майна Лаври. За словами міністра, це означає, що представники УПЦ (МП) зможуть проводити богослужіння тільки за попереднього звернення до заповідника.

Як повідомляв Укрінформ, у Верховній Раді у січні 2023 року зареєстровано законопроєкт № 8371 щодо діяльності в Україні релігійних організацій. Він спрямований на забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захист національних інтересів.

Комісія МКІП з прийому-передачі державного майна 5 червня завершила роботу та підписала із Національним заповідником “Києво-Печерська лавра” акт, яким підтвердила передачу державного майна у користування заповідника. У МКІП заявили, що УПЦ (МП) досі не передала ключі від замків та дверей до всіх 79 об’єктів державного майна заповідника.

Господарський суд Києва 13 червня ухвалив рішення про відмову в задоволенні позову Української православної церкви (Московського патріархату до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" щодо доступу до майна Лаври та проведення там богослужінь.

Теги за темою
Верховна Рада Релігія
Джерело матеріала
loader
loader