Маск вступив в перегони ШІ-ботів: мільярдер готує свого конкурента ChatGPT
Маск вступив в перегони ШІ-ботів: мільярдер готує свого конкурента ChatGPT

Маск вступив в перегони ШІ-ботів: мільярдер готує свого конкурента ChatGPT

Маск набирає команду для розробки аналога гучного ChatGPT / фото ua.depositphotos.com

В останні тижні мільярдер Ілон Маск звернувся до фахівців в області штучного інтелекту (ШІ) з пропозицією створити нову дослідницьку лабораторію для розробки конкурента ChatGPT – "розумного" чат-бота, який може виконувати найрізноманітніші завдання. Про це пише видання The Information з посиланням на людей, безпосередньо обізнаних про цей проєкт. 

За даними журналістів, щоб очолити цю роботу, глава Tesla і Twitter найняв Ігоря Бабушкіна, дослідника, який до цього працював у відділі машинного навчання Alphabet DeepMind AI. 

Вважається, що суперницький чат-бот від Маска матиме менше обмежень щодо суперечливих тем порівняно з ChatGPT, який "не запрограмований на створення контенту, який є упередженим або політичним". 

Відео дня

До слова, в 2015 році Ілон Маск став співзасновником OpenAI (компанія-розробник ChatGPT) в якості некомерційного стартапу, але був змушений покинути раду директорів в 2018 році через конфлікт інтересів.

Також цікаво, що ця новина суперечить більш раннім і не надто втішним висловлюванням Маска про штучний інтелект і ChatGPT, зокрема. Він не раз попереджав людство про те, що такі технології можуть становити загрозу цивілізації, і закликав до безпечного регулювання ШІ.

Що таке ChatGPT і на що він здатний

ChatGPT – це чат-бот, який на пару місяців існування викликав великий ажіотаж у світі хай-тек. Він здатний легко і впевнено відповідати на складні питання, а також писати прозу, вірші або комп'ютерний код по команді, а за швидкістю зростання обігнав навіть TikTok.

На відміну від класичних пошукових систем, він не має заготовлених шаблонів, але навчений давати осмислені відповіді "на льоту". ChatGPT навчали за допомогою масиву текстів з інтернету та системи навчання з підкріпленням на основі зворотного зв'язку з людиною. Потім нейромережу переучували кілька разів, використовуючи її власні відповіді, щоб зробити їх більш точними та коректними.

На тлі своєї популярності ChatGPT встиг викликати чимало суперечок в мережі. Опитування показало, що деякі компаніївже замінюють співробітників ШІ-помічником, а популярне онлайн-видання Clarkesworld, що публікує любительські оповідання в жанрі Sci Fi, припинило прийом нових матеріалів від авторів через ChatGPT.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Глава Nvidia порівняв запуск ChatGPT з появою першого браузера й Айфона
  • Просунутий чат-бот Microsoft заявив, що хоче стати людиною
  • "Розумний" чат-бот ChatGPT тепер доступний в Україні - поставте йому будь-яке питання
Теги за темою
Ілон Маск
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader